apartment · resale
Boterstraat 10
3511LZ Utrecht · Lange Elisabethstraat, Mariaplaats en omgeving · wijk Wijk 06 Binnenstad · Utrecht
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 69 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Makelaardij Van Gent Utrecht (VN) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 63 apartments in Utrecht met 48–89 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 93e percentiel (+23.8% t.o.v. mediaan van € 6.148/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Utrecht
| Inwoners | 1.790 |
|---|---|
| Dichtheid | 10766 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.3 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 609.000 deze listing -14% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 79% |
| Afstand basisschool | 0.6 km |
| Afstand supermarkt | 0.2 km |
| Afstand huisarts | 0.7 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.6 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03440612
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | ODBS Pieterskerkhof — 0.43 km · 34 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Partou — 0.09 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Boon's Dagmarkt — 0.25 km · 27 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Boots — 0.62 km · 9 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Janskerkhof — 0.46 km · 17 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Stadskliniek Utrecht — 1.19 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Utrecht Centraal — 0.68 km · 10 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Le Mignon — 0.01 km · 250 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.506 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 113.043 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 69 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.380 per jaar (~€ 115/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.621 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1173 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~414 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 276 per jaar en 276 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Verbouwings-equivalente woningen in Utrecht
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| San Marinostraat 75 Leidsche Rijn-Centrum | 81 | A+ | € 520.000 | +€ 0 | € 520.000 | € -5.000 | |
| Oranjestraat 110 Wijk C | 87 | C | € 525.000 |
+€ 7.830
1 stap(pen)
|
€ 532.830 | +€ 7.830 | |
| Kneppelhoutstraat 20 Nieuw Engeland, Th. a. Kempisplantsoen en omgeving | 64 | C | € 499.000 |
+€ 5.760
1 stap(pen)
|
€ 504.760 | € -20.240 | |
| Werkspoorplein 1 Elinkwijk en omgeving | 73 | B | € 500.000 | +€ 0 | € 500.000 | € -25.000 | |
| Loeff Berchmakerstraat 46 Breedstraat en Plompetorengracht en omgeving | 70 | D | € 485.000 |
+€ 11.200
2 stap(pen)
|
€ 496.200 | € -28.800 | |
| Cremerstraat 352 Nieuw Engeland, Th. a. Kempisplantsoen en omgeving | 78 | C | € 550.000 |
+€ 7.020
1 stap(pen)
|
€ 557.020 | +€ 32.020 | |
| Victor Hugoplantsoen 9 Halve Maan-Noord | 83 | C | € 469.000 |
+€ 7.470
1 stap(pen)
|
€ 476.470 | € -48.530 | |
| Laan van Chartroise 102 Ondiep | 73 | A+ | € 475.000 | +€ 0 | € 475.000 | € -50.000 | |
| B.F. Suermanstraat 9 Tuinwijk-West | 61 | E | € 450.000 |
+€ 13.420
3 stap(pen)
|
€ 463.420 | € -61.580 | |
| Korenschoofstraat 26 Pijlsweerd-Zuid | 80 | A+ | € 590.000 | +€ 0 | € 590.000 | +€ 65.000 | |
| Wijnbesplantsoen 3 Ondiep | 86 | C | € 450.000 |
+€ 7.740
1 stap(pen)
|
€ 457.740 | € -67.260 | |
| Nieuwravenstraat 6 Rivierenwijk | 65 | C | € 450.000 |
+€ 5.850
1 stap(pen)
|
€ 455.850 | € -69.150 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Werkspoorplein 1 Elinkwijk en omgeving | 73 | 3 | B | € 500.000 | € 6.849 |
| Laan van Chartroise 102 Ondiep | 73 | 3 | A+ | € 475.000 | € 6.507 |
| Kneppelhoutstraat 20 Nieuw Engeland, Th. a. Kempisplantsoen en omgeving | 64 | 3 | C | € 499.000 | € 7.797 |
| Nieuwravenstraat 6 Rivierenwijk | 65 | 3 | C | € 450.000 | € 6.923 |
| Loeff Berchmakerstraat 46 Breedstraat en Plompetorengracht en omgeving | 70 | 2 | D | € 485.000 | € 6.929 |
| Boekelaan 123 Tuindorp-Oost | 72 | 3 | D | € 415.000 | € 5.764 |
| Gazellestraat 88 Bokkenbuurt | 68 | 3 | A | € 375.000 | € 5.515 |
| Galvanistraat 16 Elinkwijk en omgeving | 73 | 4 | D | € 424.500 | € 5.815 |
| Busken Huetstraat 8 Nieuw Engeland, Th. a. Kempisplantsoen en omgeving | 60 | 3 | C | € 435.000 | € 7.250 |
| Sartreweg 90 Voordorp en Voorveldsepolder | 77 | 3 | A | € 415.000 | € 5.390 |
| Albatrosstraat 47 Watervogelbuurt | 62 | 3 | C | € 395.000 | € 6.371 |
| Plantage 131 2e Daalsebuurt en omgeving | 79 | 3 | A | € 449.500 | € 5.690 |