databuurt cijfers per buurt
10046 listings 335 gemeenten snapshot

house · resale

Fossa Italica 118

3995XE Houten · Castellum West · wijk Houten Zuid-West · Houten

€ 549.000
€ 4.613 / m²
119 5kamers A++
Foto 1 van Fossa Italica 118 Foto 2 van Fossa Italica 118 Foto 3 van Fossa Italica 118 Foto 4 van Fossa Italica 118 Foto 5 van Fossa Italica 118 Foto 6 van Fossa Italica 118 Foto 7 van Fossa Italica 118 Foto 8 van Fossa Italica 118 Foto 9 van Fossa Italica 118 Foto 10 van Fossa Italica 118 Foto 11 van Fossa Italica 118 Foto 12 van Fossa Italica 118

Kenmerken

Typehouse (resale)
Woonopp.119 m²
Perceel83 m²
Kamers5 (4 slaap)
EnergielabelA++
Statusnone
Op funda sinds
Makelaar Jos van der Linden Makelaardij & Taxaties (NVM)

Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen

€/m² van deze woning vergeleken met 18 houses in Houten met 83–154 m².

Onder de markt. Deze woning zit in het 22e percentiel (-7.7% t.o.v. mediaan van € 5.000/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →

Andere woningen in Fossa Italica

Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.

AdresLabel Vraagprijs€/m²
Fossa Italica 124 119 A+ € 579.000 € 4.866

Buurt in cijfers — Houten

Inwoners900
Dichtheid11655 per km²
Gem. huishoudensgrootte2.2
Gemiddelde WOZ (buurt) € 436.000 deze listing +26% t.o.v. gem. WOZ
% huurwoning in buurt46%
Afstand basisschool2.1 km
Afstand supermarkt0.2 km
Afstand huisarts1.7 km
Afstand kinderdagverblijf0.2 km

Bron: CBS Open Data · Kerncijfers Wijken en Buurten 2025 · Buurtcode BU03211236 · Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?

Voorzieningen in de buurt

Basis-/middelbare school Basisschool de Stek — 0.19 km · 14 totaal binnen zoekradius
Kinderdagverblijf Kids Lodge — 1.04 km
Supermarkt Albert Heijn — 0.1 km · 2 totaal binnen zoekradius
Apotheek Apotheek Medisch Centrum Hofspoor — 0.9 km
Huisartsenpraktijk Medisch Centrum Hofspoor — 0.9 km · 2 totaal binnen zoekradius
OV-station Houten Castellum — 0.17 km · 2 totaal binnen zoekradius
Restaurant Vino e Pane — 0.1 km · 5 totaal binnen zoekradius

Hypotheek-indicatie

Maandlasten~€ 2.621 / maand
Benodigd bruto-inkomen~€ 112.826 per jaar
Groen-label-aftrek +€ 30.000 extra leenruimte
vanwege energielabel A++
NHG-eligibel Nee (boven NHG-grens € 450.000)

Reken voor mijn inkomen

Energierekening & CO2 (schatting)

Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A++ en 119 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.

Geschatte energiekosten ~€ 1.428 per jaar (~€ 119/maand)
Geschatte totaalkosten/maand ~€ 2.740 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering)
CO2-uitstoot ~1071 kg per jaar
Gas-verbruik (geschat) ~238 m³ per jaar

Verbouwings-equivalente woningen in Houten

Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om op label A++ te komen. Alleen woningen waar de totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.

Hoe we dit berekenen

AdresLabel Vraagprijs+ verbouwing EffectiefΔ t.o.v. dit
Stadsmuur 6 Muren 108 A+ € 550.000 +€ 10.800
1 stap(pen)
  • A+→A++: € 10.800 (+ zonnepanelen, hybride warmtepomp)
€ 560.800 +€ 11.800
Fossa Italica 124 Castellum West 119 A+ € 579.000 +€ 11.900
1 stap(pen)
  • A+→A++: € 11.900 (+ zonnepanelen, hybride warmtepomp)
€ 590.900 +€ 41.900
Narcissentuin 15 Tuinen 117 A++ € 595.000 +€ 0 € 595.000 +€ 46.000
Mijnspoor 43 Sporen 114 A € 585.000 +€ 20.520
2 stap(pen)
  • A→A+: € 9.120 (+ zonnepanelen (klein))
  • A+→A++: € 11.400 (+ zonnepanelen, hybride warmtepomp)
€ 605.520 +€ 56.520
Geiserwater 7 Waters 123 A € 595.000 +€ 22.140
2 stap(pen)
  • A→A+: € 9.840 (+ zonnepanelen (klein))
  • A+→A++: € 12.300 (+ zonnepanelen, hybride warmtepomp)
€ 617.140 +€ 68.140
Ereprijshof 8 Hoven 147 B € 575.000 +€ 42.630
3 stap(pen)
  • B→A: € 16.170 (+ HR+++ glas, ventilatie)
  • A→A+: € 11.760 (+ zonnepanelen (klein))
  • A+→A++: € 14.700 (+ zonnepanelen, hybride warmtepomp)
€ 617.630 +€ 68.630
Muntslag 4 Slagen 130 A € 595.000 +€ 23.400
2 stap(pen)
  • A→A+: € 10.400 (+ zonnepanelen (klein))
  • A+→A++: € 13.000 (+ zonnepanelen, hybride warmtepomp)
€ 618.400 +€ 69.400
Prins Clausstraat 29 Oude Dorp 135 C € 589.000 +€ 51.300
4 stap(pen)
  • C→B: € 12.150 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 14.850 (+ HR+++ glas, ventilatie)
  • A→A+: € 10.800 (+ zonnepanelen (klein))
  • A+→A++: € 13.500 (+ zonnepanelen, hybride warmtepomp)
€ 640.300 +€ 91.300
Meerkoetweide 79 Weiden 132 C € 599.000 +€ 44.220
4 stap(pen)
  • C→B: € 5.940 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 14.520 (+ HR+++ glas, ventilatie)
  • A→A+: € 10.560 (+ zonnepanelen (klein))
  • A+→A++: € 13.200 (+ zonnepanelen, hybride warmtepomp)
€ 643.220 +€ 94.220
Grachtmuur 17 Muren 121 A € 625.000 +€ 21.780
2 stap(pen)
  • A→A+: € 9.680 (+ zonnepanelen (klein))
  • A+→A++: € 12.100 (+ zonnepanelen, hybride warmtepomp)
€ 646.780 +€ 97.780

Alle vergelijkbare woningen (12)

Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.

AdresKamersLabelVraagprijs€/m²
Fossa Italica 124 Castellum West 119 5 A+ € 579.000 € 4.866
Narcissentuin 15 Tuinen 117 5 A++ € 595.000 € 5.085
Mijnspoor 43 Sporen 114 5 A € 585.000 € 5.132
Stadsmuur 6 Muren 108 5 A+ € 550.000 € 5.093
Geiserwater 7 Waters 123 6 A € 595.000 € 4.837
Grachtmuur 17 Muren 121 6 A € 625.000 € 5.165
Muntslag 4 Slagen 130 6 A € 595.000 € 4.577
Meerkoetweide 79 Weiden 132 4 C € 599.000 € 4.538
Fluweelmos 64 Mossen 134 5 A € 650.000 € 4.851
Prins Clausstraat 29 Oude Dorp 135 6 C € 589.000 € 4.363
Kasteeltuin 6 Tuinen 139 5 A € 649.500 € 4.673
Ereprijshof 8 Hoven 147 6 B € 575.000 € 3.912