Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 87 m² |
| Kamers | 4 (3 slaap) |
| Energielabel | A+++ |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Emil NVM Makelaars || Den Haag Voorburg Zoetermeer (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 18 apartments in Zoetermeer met 60–113 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 77e percentiel (+14.3% t.o.v. mediaan van € 4.577/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Zonnebloemtuin
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Zonnebloemtuin 11 | 74 | A+++ | € 399.000 | € 5.392 |
| Zonnebloemtuin 12 | 84 | A+++ | € 425.000 | € 5.060 |
| Zonnebloemtuin 13 | 62 | A+++ | € 349.000 | € 5.629 |
Buurt in cijfers — Zoetermeer
| Inwoners | 1.215 |
|---|---|
| Dichtheid | 6989 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.2 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 342.000 deze listing +33% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 44% |
| Afstand basisschool | 0.7 km |
| Afstand supermarkt | 0.4 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.6 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU06370813
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Oranje Nassau College — 0.16 km · 24 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Het Zwanennest — 0.33 km |
| Supermarkt | Lidl — 0.1 km · 13 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Seghwaert — 0.04 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Gezondheidscentrum Seghwaert — 0.03 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | HagaZiekenhuis Zoetermeer — 1.07 km |
| OV-station | Seghwaert — 0.2 km · 21 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Asia — 0.51 km · 4 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.172 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 90.217 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 40.000 extra leenruimte vanwege energielabel A+++ |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A+++ en 87 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 870 per jaar (~€ 72/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.244 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~609 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~87 m³ per jaar |
Verbouwings-equivalente woningen in Zoetermeer
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A+++ te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Berlijnstraat 181 Centrum-Oost | 92 | A | € 425.000 |
+€ 27.600
3 stap(pen)
|
€ 452.600 | € -2.400 | |
| Burgemeester Augustijnstraat 8 B. en W.-buurt | 76 | A+++ | € 450.000 | +€ 0 | € 450.000 | € -5.000 | |
| Diepenbrockrode 18 Rodenbuurt-West | 113 | C | € 375.000 |
+€ 56.500
5 stap(pen)
|
€ 431.500 | € -23.500 | |
| Zonnebloemtuin 12 Tuinenbuurt | 84 | A+++ | € 425.000 | +€ 0 | € 425.000 | € -30.000 | |
| Europaweg 50 Schouwenbuurt-Zuid | 91 | B | € 450.000 |
+€ 37.310
4 stap(pen)
|
€ 487.310 | +€ 32.310 | |
| Akkerdreef 281 Akkersbuurt-Oost | 88 | B | € 375.000 |
+€ 36.080
4 stap(pen)
|
€ 411.080 | € -43.920 | |
| Hoevenbos 61 Bossenbuurt hoog-Noord | 93 | F | € 340.000 |
+€ 62.310
8 stap(pen)
|
€ 402.310 | € -52.690 | |
| Zonnebloemtuin 11 Tuinenbuurt | 74 | A+++ | € 399.000 | +€ 0 | € 399.000 | € -56.000 | |
| Du Meelaan 416 Palenstein-West | 76 | A | € 365.000 |
+€ 22.800
3 stap(pen)
|
€ 387.800 | € -67.200 | |
| Stadhoudersring 368 Driemanspolder-Zuid | 96 | C | € 330.000 |
+€ 48.000
5 stap(pen)
|
€ 378.000 | € -77.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Zonnebloemtuin 12 Tuinenbuurt | 84 | 4 | A+++ | € 425.000 | € 5.060 |
| Akkerdreef 281 Akkersbuurt-Oost | 88 | 4 | B | € 375.000 | € 4.261 |
| Europaweg 50 Schouwenbuurt-Zuid | 91 | 3 | B | € 450.000 | € 4.945 |
| Berlijnstraat 181 Centrum-Oost | 92 | 3 | A | € 425.000 | € 4.620 |
| Hoevenbos 61 Bossenbuurt hoog-Noord | 93 | 4 | F | € 340.000 | € 3.656 |
| Burgemeester Augustijnstraat 8 B. en W.-buurt | 76 | 3 | A+++ | € 450.000 | € 5.921 |
| Stadhoudersring 368 Driemanspolder-Zuid | 96 | 4 | C | € 330.000 | € 3.438 |
| Du Meelaan 416 Palenstein-West | 76 | 3 | A | € 365.000 | € 4.803 |
| Zonnebloemtuin 11 Tuinenbuurt | 74 | 3 | A+++ | € 399.000 | € 5.392 |
| Belvédèrebos 54 Bossenbuurt hoog-Oost | 90 | 3 | D | € 300.000 | € 3.333 |
| Nieuwlandstraat 126 Zuid-Hollandbuurt-Noordmidden | 77 | 3 | A | € 325.000 | € 4.221 |
| Vondelstraat 50 Dichtersbuurt | 69 | 3 | G | € 300.000 | € 4.348 |