house · resale
van Wageningenstraat 55
8934CH Leeuwarden · Huizum-Bornia · wijk Potmargezone · Leeuwarden
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 101 m² |
| Perceel | 112 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Makelaardij Friesland | Qualis (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 45 houses in Leeuwarden met 70–131 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 68e percentiel (+6.3% t.o.v. mediaan van € 2.970/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Leeuwarden
| Inwoners | 1.275 |
|---|---|
| Dichtheid | 5398 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.7 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 190.000 deze listing +68% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 57% |
| Afstand basisschool | 0.6 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 0.6 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.5 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU00801108
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | IKC Johan Willem Friso — 0.35 km · 19 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Sinne Schooldijkje — 0.48 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Odin — 0.23 km · 12 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Buitenhove — 0.96 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Oostergo Huisartsen — 0.54 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Frisius Medisch Centrum Leeuwarden — 0.39 km |
| OV-station | Leeuwarden — 0.75 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Sin Jah — 0.35 km · 16 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.523 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 68.261 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 101 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.020 per jaar (~€ 168/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 1.691 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1717 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~606 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 404 per jaar en 404 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Verbouwings-equivalente woningen in Leeuwarden
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gysbert Japicxstrjitte 49 Stiens | 117 | D | € 298.500 |
+€ 18.720
2 stap(pen)
|
€ 317.220 | € -1.780 | |
| van Gheelstins 16 Camminghaburen-Midden | 101 | A | € 315.000 | +€ 0 | € 315.000 | € -4.000 | |
| Gerard Terborchstraat 18 Julianapark | 120 | B | € 325.000 | +€ 0 | € 325.000 | +€ 6.000 | |
| Douwe Kalmaleane 63 Westeinde | 123 | C | € 319.000 |
+€ 11.070
1 stap(pen)
|
€ 330.070 | +€ 11.070 | |
| Carel Fabritiusstraat 8 Hollanderwijk | 119 | F | € 275.000 |
+€ 30.940
4 stap(pen)
|
€ 305.940 | € -13.060 | |
| Gysbert Japicxstraat 73 Oranjewijk | 106 | C | € 325.000 |
+€ 9.540
1 stap(pen)
|
€ 334.540 | +€ 15.540 | |
| Taanpôle 8 Warten | 117 | C | € 289.000 |
+€ 10.530
1 stap(pen)
|
€ 299.530 | € -19.470 | |
| Hoeksterstraat 10 Oldegalileën | 80 | A | € 299.000 | +€ 0 | € 299.000 | € -20.000 | |
| 8e Vegelindwarsstraat 16 Achter de Hoven | 124 | B | € 299.000 | +€ 0 | € 299.000 | € -20.000 | |
| Taniaburg 84 Camminghaburen-Midden | 124 | B | € 339.500 | +€ 0 | € 339.500 | +€ 20.500 | |
| van Sytzamastraat 13 Achter de Hoven | 106 | E | € 275.000 |
+€ 23.320
3 stap(pen)
|
€ 298.320 | € -20.680 | |
| Dirk Boutsstraat 21 Jan van Scorelbuurt | 94 | C | € 285.000 |
+€ 8.460
1 stap(pen)
|
€ 293.460 | € -25.540 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Siebe Schootstrastraat 57 Vrijheidswijk-West | 101 | 5 | B | € 289.000 | € 2.861 |
| Gysbert Japicxstraat 73 Oranjewijk | 106 | 5 | C | € 325.000 | € 3.066 |
| van Sytzamastraat 13 Achter de Hoven | 106 | 5 | E | € 275.000 | € 2.594 |
| Dirk Boutsstraat 21 Jan van Scorelbuurt | 94 | 5 | C | € 285.000 | € 3.032 |
| Midlumerstraat 18 Vossepark | 93 | 5 | C | € 349.000 | € 3.753 |
| van Gheelstins 16 Camminghaburen-Midden | 101 | 6 | A | € 315.000 | € 3.119 |
| Hiddemastate 32 Camminghaburen-Zuid | 106 | 5 | B | € 375.000 | € 3.538 |
| Egelantierstraat 56 Schieringen | 96 | 5 | E | € 259.500 | € 2.703 |
| Skilwei 34 Stiens | 97 | 6 | E | € 325.000 | € 3.351 |
| Merelplein 7 Vogelwijk | 108 | 5 | B | € 375.000 | € 3.472 |
| Claes Bockes Balckstraat 5 Welgelegen | 108 | 4 | E | € 269.500 | € 2.495 |
| Pasveerweg 21 Huizum-Dorp | 96 | 4 | A | € 259.500 | € 2.703 |