apartment · resale
Poortwachter 86
2401KW Alphen aan den Rijn · Ambachtenbuurt-West · wijk Oudshoorn · Alphen aan den Rijn
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 69 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | HOLLAND WEST MAKELAARDIJ (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 9 apartments in Alphen aan den Rijn met 48–89 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 55e percentiel (+6.7% t.o.v. mediaan van € 4.684/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Alphen aan den Rijn
| Inwoners | 1.470 |
|---|---|
| Dichtheid | 11146 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.1 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 320.000 deze listing +8% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 62% |
| Afstand basisschool | 0.5 km |
| Afstand supermarkt | 1.0 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.2 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU04840105
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Het Baken — 0.28 km · 14 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.71 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek de Herenhof — 0.83 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk MedZorg — 0.63 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Alrijne Alphen aan den Rijn — 1.44 km |
| Restaurant | Rose Garden — 0.73 km |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.647 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 73.913 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 69 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.380 per jaar (~€ 115/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 1.762 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1173 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~414 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 276 per jaar en 276 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Verbouwings-equivalente woningen in Alphen aan den Rijn
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Keizershof 94 Herenweg | 73 | B | € 325.000 | +€ 0 | € 325.000 | € -20.000 | |
| Valeriusplein 326 Componistenbuurt-Zuid | 85 | C | € 315.000 |
+€ 7.650
1 stap(pen)
|
€ 322.650 | € -22.350 | |
| Zuidland 29 Europaplein | 68 | A | € 390.000 | +€ 0 | € 390.000 | +€ 45.000 | |
| Eikenhorst 327 Horstenbuurt-Noord | 53 | C | € 285.000 |
+€ 4.770
1 stap(pen)
|
€ 289.770 | € -55.230 | |
| Seringenstraat 130 Bomenbuurt | 61 | E | € 275.000 |
+€ 13.420
3 stap(pen)
|
€ 288.420 | € -56.580 | |
| Vliestroom 163 Stromenbuurt | 57 | G | € 267.000 |
+€ 16.530
5 stap(pen)
|
€ 283.530 | € -61.470 |
Alle vergelijkbare woningen (8)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Keizershof 94 Herenweg | 73 | 3 | B | € 325.000 | € 4.452 |
| Zuidland 29 Europaplein | 68 | 3 | A | € 390.000 | € 5.735 |
| Seringenstraat 130 Bomenbuurt | 61 | 3 | E | € 275.000 | € 4.508 |
| Vliestroom 163 Stromenbuurt | 57 | 2 | G | € 267.000 | € 4.684 |
| Valeriusplein 326 Componistenbuurt-Zuid | 85 | 3 | C | € 315.000 | € 3.706 |
| Eikenhorst 327 Horstenbuurt-Noord | 53 | 2 | C | € 285.000 | € 5.377 |
| Eikenhorst 421 Horstenbuurt-Noord | 54 | 2 | C | € 250.000 | € 4.630 |
| W.M. Offringalaan 64 Beerendrecht | 84 | 2 | B | € 525.000 | € 6.250 |