apartment · resale
Koninginneweg 117
1075CK Amsterdam · Valeriusbuurt-Oost · wijk Willemspark · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 163 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | DSTRCT | Forbes Global Properties (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 74 apartments in Amsterdam met 114–211 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 86e percentiel (+26.5% t.o.v. mediaan van € 8.730/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 1.410 |
|---|---|
| Dichtheid | 12265 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.2 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 1.436.000 deze listing +25% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 41% |
| Afstand basisschool | 0.4 km |
| Afstand supermarkt | 0.3 km |
| Afstand huisarts | 0.2 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.3 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363KC04
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Amsterdams Lyceum — 0.25 km · 55 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | CompaNanny — 0.42 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.21 km · 30 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Dr de Haan — 0.65 km · 8 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsen Valeriusplein — 0.26 km · 13 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Amsterdam UMC - locatie VUMC — 2.14 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | De Pijp — 1.64 km · 17 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Bar Barolo — 0.18 km · 114 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 8.593 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 390.217 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 163 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 3.260 per jaar (~€ 272/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 8.865 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~2771 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~978 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 652 per jaar en 652 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Herenmarkt 16 Haarlemmerbuurt-Oost | 159 | C | € 1.800.000 |
+€ 14.310
1 stap(pen)
|
€ 1.814.310 | +€ 14.310 | |
| Floris Versterstraat 11 Surinamepleinbuurt | 164 | C | € 1.700.000 |
+€ 7.380
1 stap(pen)
|
€ 1.707.380 | € -92.620 | |
| Minervalaan 23 Minervabuurt-Noord | 168 | C | € 1.650.000 |
+€ 15.120
1 stap(pen)
|
€ 1.665.120 | € -134.880 | |
| Egelantiersgracht 199 Bloemgrachtbuurt | 133 | C | € 1.635.000 |
+€ 11.970
1 stap(pen)
|
€ 1.646.970 | € -153.030 | |
| Van Breestraat 31 Concertgebouwbuurt | 118 | C | € 1.950.000 |
+€ 10.620
1 stap(pen)
|
€ 1.960.620 | +€ 160.620 | |
| Milletstraat 42 Minervabuurt-Zuid | 169 | C | € 1.595.000 |
+€ 15.210
1 stap(pen)
|
€ 1.610.210 | € -189.790 | |
| Emmastraat 29 Cornelis Schuytbuurt | 163 | E | € 1.550.000 |
+€ 35.860
3 stap(pen)
|
€ 1.585.860 | € -214.140 | |
| Valeriusstraat 235 Valeriusbuurt-West | 192 | C | € 2.000.000 |
+€ 17.280
1 stap(pen)
|
€ 2.017.280 | +€ 217.280 | |
| Jacob Marisstraat 24 Legmeerpleinbuurt | 126 | D | € 1.500.000 |
+€ 20.160
2 stap(pen)
|
€ 1.520.160 | € -279.840 | |
| Geuzenkade 103 Geuzenhofbuurt | 163 | A | € 1.500.000 | +€ 0 | € 1.500.000 | € -300.000 | |
| Linnaeusparkweg 7 Linnaeusparkbuurt | 172 | D | € 1.450.000 |
+€ 27.520
2 stap(pen)
|
€ 1.477.520 | € -322.480 | |
| Van Tuyll van Serooskerkenweg 72 Van Tuyllbuurt | 156 | D | € 1.450.000 |
+€ 24.960
2 stap(pen)
|
€ 1.474.960 | € -325.040 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Herenmarkt 16 Haarlemmerbuurt-Oost | 159 | 5 | C | € 1.800.000 | € 11.321 |
| Minervalaan 23 Minervabuurt-Noord | 168 | 5 | C | € 1.650.000 | € 9.821 |
| Floris Versterstraat 11 Surinamepleinbuurt | 164 | 4 | C | € 1.700.000 | € 10.366 |
| Milletstraat 42 Minervabuurt-Zuid | 169 | 4 | C | € 1.595.000 | € 9.438 |
| Emmastraat 29 Cornelis Schuytbuurt | 163 | 4 | E | € 1.550.000 | € 9.509 |
| Geuzenkade 103 Geuzenhofbuurt | 163 | 4 | A | € 1.500.000 | € 9.202 |
| Amstelveenseweg 970 Buitenveldert-Zuidwest | 163 | 4 | A | € 1.450.000 | € 8.896 |
| Van Tuyll van Serooskerkenweg 72 Van Tuyllbuurt | 156 | 4 | D | € 1.450.000 | € 9.295 |
| Linnaeusparkweg 7 Linnaeusparkbuurt | 172 | 4 | D | € 1.450.000 | € 8.430 |
| Prinsengracht 495 Felix Meritisbuurt | 172 | 5 | G | € 1.250.000 | € 7.267 |
| Nassaukade 146 Da Costabuurt-Noord | 153 | 4 | A | € 1.325.000 | € 8.660 |
| Boterbloemstraat 35 Buiksloterham-Noord | 157 | 4 | A | € 1.285.000 | € 8.185 |