apartment · resale
Hillegomstraat 53
1058LR Amsterdam · Westlandgrachtbuurt · wijk Hoofddorppleinbuurt · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 82 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Ramón Mossel Makelaardij o.g. B.V. (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 271 apartments in Amsterdam met 57–106 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 90e percentiel (+22.9% t.o.v. mediaan van € 7.941/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Hillegomstraat
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Hillegomstraat 53 | 82 | B | € 800.000 | € 9.756 |
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 3.580 |
|---|---|
| Dichtheid | 22589 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.7 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 529.000 deze listing +51% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 63% |
| Afstand basisschool | 0.4 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.2 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363KA01
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Bockesprong — 0.27 km · 30 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Relmuis — 0.23 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Dirk — 0.36 km · 27 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Schinkel Apotheek — 0.38 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Schinkelkade — 0.48 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Antoni van Leeuwenhoek — 1.46 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Heemstedestraat — 0.86 km · 10 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | 63 Degrees Foodbar — 0.08 km · 63 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 3.819 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 172.826 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 82 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.640 per jaar (~€ 137/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 3.956 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1394 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~492 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 328 per jaar en 328 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hillegomstraat 53 Westlandgrachtbuurt | 82 | B | € 800.000 | +€ 0 | € 800.000 | € 0 | |
| Camperstraat 20 Oosterparkbuurt-Noordwest | 82 | A | € 785.000 | +€ 0 | € 785.000 | € -15.000 | |
| Plantage Kerklaan 183 Plantage | 84 | C | € 775.000 |
+€ 7.560
1 stap(pen)
|
€ 782.560 | € -17.440 | |
| Roerstraat 28 Scheldebuurt-Midden | 81 | C | € 775.000 |
+€ 7.290
1 stap(pen)
|
€ 782.290 | € -17.710 | |
| Valeriusstraat 36 Cornelis Schuytbuurt | 81 | C | € 775.000 |
+€ 7.290
1 stap(pen)
|
€ 782.290 | € -17.710 | |
| Langestraat 42 Langestraat e.o. | 87 | G | € 750.000 |
+€ 25.230
5 stap(pen)
|
€ 775.230 | € -24.770 | |
| Piet Gijzenbrugstraat 42 Aalsmeerwegbuurt-West | 78 | D | € 750.000 |
+€ 12.480
2 stap(pen)
|
€ 762.480 | € -37.520 | |
| Nassaukade 306 Da Costabuurt-Noord | 81 | C | € 749.000 |
+€ 7.290
1 stap(pen)
|
€ 756.290 | € -43.710 | |
| Afroditekade 29 Olympisch Stadion e.o. | 82 | A | € 750.000 | +€ 0 | € 750.000 | € -50.000 | |
| Westerdoksdijk 387 Westerdokseiland | 83 | A | € 750.000 | +€ 0 | € 750.000 | € -50.000 | |
| Van Ostadestraat 191 Van der Helstpleinbuurt | 85 | A | € 750.000 | +€ 0 | € 750.000 | € -50.000 | |
| Aalsmeerweg 26 Aalsmeerwegbuurt-West | 85 | B | € 750.000 | +€ 0 | € 750.000 | € -50.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Hillegomstraat 53 Westlandgrachtbuurt | 82 | 3 | B | € 800.000 | € 9.756 |
| Camperstraat 20 Oosterparkbuurt-Noordwest | 82 | 3 | A | € 785.000 | € 9.573 |
| Roerstraat 28 Scheldebuurt-Midden | 81 | 3 | C | € 775.000 | € 9.568 |
| Plantage Kerklaan 183 Plantage | 84 | 3 | C | € 775.000 | € 9.226 |
| Afroditekade 29 Olympisch Stadion e.o. | 82 | 3 | A | € 750.000 | € 9.146 |
| Westerdoksdijk 387 Westerdokseiland | 83 | 3 | A | € 750.000 | € 9.036 |
| Nassaukade 306 Da Costabuurt-Noord | 81 | 3 | C | € 749.000 | € 9.247 |
| Weteringschans 100 Den Texbuurt | 81 | 3 | A | € 865.000 | € 10.679 |
| Lodewijk Boisotstraat 6 Filips van Almondekwartier | 82 | 3 | B | € 725.000 | € 8.841 |
| Van Ostadestraat 191 Van der Helstpleinbuurt | 85 | 3 | A | € 750.000 | € 8.824 |
| Aalsmeerweg 26 Aalsmeerwegbuurt-West | 85 | 3 | B | € 750.000 | € 8.824 |
| Piet Gijzenbrugstraat 42 Aalsmeerwegbuurt-West | 78 | 3 | D | € 750.000 | € 9.615 |