apartment · resale
Waterlandplein 18
1024LW Amsterdam · Werengouw-Midden · wijk Waterlandpleinbuurt · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 111 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Hoekstra en Van Eck Amsterdam Noord (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 217 apartments in Amsterdam met 77–144 m².
Onder de markt. Deze woning zit in het 11e percentiel (-34.2% t.o.v. mediaan van € 7.877/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 4.935 |
|---|---|
| Dichtheid | 13620 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.9 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 349.000 deze listing +65% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 72% |
| Afstand basisschool | 0.4 km |
| Afstand supermarkt | 0.3 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.3 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363NJ05
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | IJdoornschool — 0.2 km · 12 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Kinderdagverblijf Villa Vipkids — 0.35 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | ALDI — 0.16 km · 12 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Boots — 0.15 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Gezondheidscentrum Waterlandplein — 0.14 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | BovenIJ Ziekenhuis — 2.43 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | (naamloos) — 1.04 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Arabiya — 0.12 km · 11 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.745 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 122.826 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 111 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.776 per jaar (~€ 148/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.893 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1443 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~444 m³ per jaar |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leeuwendalersweg 694 Kolenkitbuurt-Zuid | 94 | A | € 575.000 | +€ 0 | € 575.000 | € 0 | |
| Conradstraat 132 Czaar Peterbuurt | 92 | A+ | € 575.000 | +€ 0 | € 575.000 | € 0 | |
| Leuvenstraat 78 Nieuw-Sloten-Zuidoost | 97 | C | € 550.000 |
+€ 19.400
2 stap(pen)
|
€ 569.400 | € -5.600 | |
| Jisperveldstraat 55 Werengouw-Noord | 101 | C | € 549.000 |
+€ 20.200
2 stap(pen)
|
€ 569.200 | € -5.800 | |
| Cornelis van Rijplantsoen 85 Dobbebuurt | 98 | B | € 575.000 |
+€ 10.780
1 stap(pen)
|
€ 585.780 | +€ 10.780 | |
| Ottho Heldringstraat 200 Staalmanbuurt | 105 | A | € 595.000 | +€ 0 | € 595.000 | +€ 20.000 | |
| Humberto Delgadoplein 34 F-buurt | 119 | A | € 595.000 | +€ 0 | € 595.000 | +€ 20.000 | |
| IJburglaan 1055 Ed Pelsterparkbuurt | 102 | A | € 595.000 | +€ 0 | € 595.000 | +€ 20.000 | |
| Esplanade de Meer 76 Park de Meer | 96 | A | € 595.000 | +€ 0 | € 595.000 | +€ 20.000 | |
| Koningsstraat 42 Nieuwmarkt | 107 | A | € 600.000 | +€ 0 | € 600.000 | +€ 25.000 | |
| Eva Besnyöstraat 527 Theo van Goghparkbuurt | 94 | A++ | € 550.000 | +€ 0 | € 550.000 | € -25.000 | |
| Zeeburgerdijk 750 Zeeburgerdijk-Oost | 90 | A | € 600.000 | +€ 0 | € 600.000 | +€ 25.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Van Suchtelen van de Haarestraat 22 Osdorpplein e.o. | 111 | 3 | A+ | € 495.000 | € 4.459 |
| Koningsstraat 42 Nieuwmarkt | 107 | 2 | A | € 600.000 | € 5.607 |
| Oeverpad 273 Meer en Oever | 110 | 3 | A | € 450.000 | € 4.091 |
| Arent Janszoon Ernststraat 153 Buitenveldert-Oost-Midden | 109 | 4 | B | € 625.000 | € 5.734 |
| Ottho Heldringstraat 200 Staalmanbuurt | 105 | 4 | A | € 595.000 | € 5.667 |
| Zeeburgerkade 48 Architectenbuurt | 106 | 3 | D | € 700.000 | € 6.604 |
| Humberto Delgadoplein 34 F-buurt | 119 | 4 | A | € 595.000 | € 5.000 |
| IJburglaan 1055 Ed Pelsterparkbuurt | 102 | 4 | A | € 595.000 | € 5.833 |
| Esplanade de Meer 76 Park de Meer | 96 | 3 | A | € 595.000 | € 6.198 |