Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 153 m² |
| Perceel | 87 m² |
| Kamers | 4 (3 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | LEYGRAAF Makelaars (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 36 houses in Alkmaar met 107–198 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 63e percentiel (+4.7% t.o.v. mediaan van € 4.216/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Alkmaar
| Inwoners | 2.345 |
|---|---|
| Dichtheid | 7208 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.1 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 305.000 deze listing +121% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 75% |
| Afstand basisschool | 0.3 km |
| Afstand supermarkt | 0.5 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03610100
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Petrus Canisius College Oosterhout — 0.69 km · 10 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | Albert Heijn XL — 0.23 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek De Eenhoorn — 0.65 km |
| Huisartsenpraktijk | Homeopathie Alkmaar — 1.32 km |
| Ziekenhuis | Spoedeisende Hulp — 1.0 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Alkmaar — 2.08 km |
| Restaurant | Roberto bar e cucina — 0.49 km · 6 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 3.223 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 144.565 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 153 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.448 per jaar (~€ 204/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 3.427 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1989 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~612 m³ per jaar |
Verbouwings-equivalente woningen in Alkmaar
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Buitenkruier 5 Stompetoren | 145 | A | € 675.000 | +€ 0 | € 675.000 | € 0 | |
| Heiligland 43 Schermereiland en Omval | 136 | F | € 599.000 |
+€ 50.320
5 stap(pen)
|
€ 649.320 | € -25.680 | |
| Oostgraftdijk 22 Oost-Graftdijk | 150 | F | € 575.000 |
+€ 55.500
5 stap(pen)
|
€ 630.500 | € -44.500 | |
| Rembrandtstraat 56 Bergerwegkwartier | 112 | C | € 595.000 |
+€ 22.400
2 stap(pen)
|
€ 617.400 | € -57.600 | |
| Kerkbuurt 7 Zuidschermer | 136 | B | € 595.000 |
+€ 14.960
1 stap(pen)
|
€ 609.960 | € -65.040 | |
| Mirasstraat 5 Oudorp-Centrum | 121 | B | € 565.000 |
+€ 13.310
1 stap(pen)
|
€ 578.310 | € -96.690 | |
| Donkstraat 3 De Nollen | 115 | A | € 575.000 | +€ 0 | € 575.000 | € -100.000 | |
| Wytemalaan 37 Kooimeer | 135 | B | € 545.000 |
+€ 14.850
1 stap(pen)
|
€ 559.850 | € -115.150 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Buitenkruier 5 Stompetoren | 145 | 4 | A | € 675.000 | € 4.655 |
| Oostgraftdijk 22 Oost-Graftdijk | 150 | 5 | F | € 575.000 | € 3.833 |
| Poel 8 Vroonermeer-Noord | 154 | 5 | A+++ | € 825.000 | € 5.357 |
| Lamoraalstraat 4 Nassaukwartier en Hout | 141 | 5 | C | € 795.000 | € 5.638 |
| Heiligland 43 Schermereiland en Omval | 136 | 5 | F | € 599.000 | € 4.404 |
| Kerkbuurt 7 Zuidschermer | 136 | 5 | B | € 595.000 | € 4.375 |
| Achtergeest 2 De Nollen | 138 | 5 | C | € 795.000 | € 5.761 |
| Wytemalaan 37 Kooimeer | 135 | 5 | B | € 545.000 | € 4.037 |
| Sluiswaard 152 Huiswaard-1-Zuid | 142 | 5 | B | € 475.000 | € 3.345 |
| Heiligland 65 Schermereiland en Omval | 132 | 4 | D | € 875.000 | € 6.629 |
| Mirasstraat 5 Oudorp-Centrum | 121 | 5 | B | € 565.000 | € 4.669 |
| Pieter Langendijkstraat 18 Overdie-West | 125 | 5 | B | € 498.000 | € 3.984 |