apartment · resale
Rakstraat 18
3034RG Rotterdam · Nieuw Crooswijk · wijk Kralingen-Crooswijk · Rotterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 84 m² |
| Kamers | 3 (3 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Van Herk Makelaars Rotterdam (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 168 apartments in Rotterdam met 58–109 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 76e percentiel (+16.6% t.o.v. mediaan van € 4.902/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Rotterdam
| Inwoners | 4.200 |
|---|---|
| Dichtheid | 3305 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.1 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 403.000 deze listing +19% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 79% |
| Afstand basisschool | 0.4 km |
| Afstand supermarkt | 0.7 km |
| Afstand huisarts | 0.5 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU05990836
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | IBS Noen — 0.21 km · 26 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | De Klimop Oude Noorden — 0.86 km |
| Supermarkt | DAS supermarkt — 0.45 km · 25 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Service Apotheek Rusthof — 0.33 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Gezondheidscentrum Rotterdam Noord — 0.88 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Polikliniek Kralingen — 2.03 km · 8 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Rotterdam Noord — 0.98 km · 19 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Eetcafé De Punt — 0.32 km · 30 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.292 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 102.174 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 84 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.344 per jaar (~€ 112/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.404 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1092 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~336 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1904 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Bovenwoning (appartement) |
| Dak | Zadeldak bedekt met pannen |
| Isolatie | Dakisolatie, dubbel glas, HR-glas en muurisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Remeha (gas gestookt combiketel uit 2017, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 306 m³ |
| Indeling | 3 kamers (3 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 20, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Rotterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Librijesteeg 239 Stadsdriehoek | 89 | A | € 475.000 | +€ 0 | € 475.000 | € -5.000 | |
| Berkelselaan 181 Liskwartier | 89 | A | € 475.000 | +€ 0 | € 475.000 | € -5.000 | |
| Bijlwerffstraat 25 Blijdorp | 84 | A | € 485.000 | +€ 0 | € 485.000 | +€ 5.000 | |
| Malvastraat 12 Hillegersberg Zuid | 80 | B | € 465.000 |
+€ 8.800
1 stap(pen)
|
€ 473.800 | € -6.200 | |
| Boulevard 5 Rozenburg | 95 | B | € 459.000 |
+€ 10.450
1 stap(pen)
|
€ 469.450 | € -10.550 | |
| Bentinckplein 100 Blijdorp | 92 | C | € 475.000 |
+€ 18.400
2 stap(pen)
|
€ 493.400 | +€ 13.400 | |
| Helen Suzmanhof 142 Afrikaanderwijk | 81 | A+ | € 495.000 | +€ 0 | € 495.000 | +€ 15.000 | |
| Westplein 71 Nieuwe Werk | 81 | A | € 495.000 | +€ 0 | € 495.000 | +€ 15.000 | |
| Noordsingel 262 Agniesebuurt | 74 | A++ | € 500.000 | +€ 0 | € 500.000 | +€ 20.000 | |
| Gordelweg 71 Liskwartier | 96 | C | € 435.000 |
+€ 19.200
2 stap(pen)
|
€ 454.200 | € -25.800 | |
| Zijl 1 Stadsdriehoek | 81 | D | € 430.000 |
+€ 21.870
3 stap(pen)
|
€ 451.870 | € -28.130 | |
| Halfrond 68 Kop van Zuid - Entrepot | 93 | B | € 440.000 |
+€ 10.230
1 stap(pen)
|
€ 450.230 | € -29.770 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Weena 33 Cs Kwartier | 87 | 3 | A | € 450.000 | € 5.172 |
| Honingerdijk 57 Struisenburg | 85 | 3 | A | € 425.000 | € 5.000 |
| Librijesteeg 239 Stadsdriehoek | 89 | 3 | A | € 475.000 | € 5.337 |
| Berkelselaan 181 Liskwartier | 89 | 3 | A | € 475.000 | € 5.337 |
| Zijl 1 Stadsdriehoek | 81 | 3 | D | € 430.000 | € 5.309 |
| Drinkwaterweg 535 De Esch | 87 | 3 | A | € 425.000 | € 4.885 |
| Drinkwaterweg 533 De Esch | 86 | 3 | A+ | € 419.000 | € 4.872 |
| Rochussenstraat 231 Middelland | 82 | 3 | A | € 399.000 | € 4.866 |
| Elektroweg 268 Hillegersberg Zuid | 79 | 3 | A | € 410.000 | € 5.190 |
| West-Kruiskade 31 Oude Westen | 84 | 3 | A | € 389.000 | € 4.631 |
| Bentinckplein 100 Blijdorp | 92 | 3 | C | € 475.000 | € 5.163 |
| Bijlwerffstraat 25 Blijdorp | 84 | 4 | A | € 485.000 | € 5.774 |