apartment · resale
Bilderdijkstraat 72
1053KW Amsterdam · Da Costabuurt-Noord · wijk Da Costabuurt · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 60 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | C |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Vos & Kleian Makelaardij B.V. (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 216 apartments in Amsterdam met 42–78 m².
Rond mediaan. Deze woning zit in het 54e percentiel (+2.1% t.o.v. mediaan van € 8.571/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Bilderdijkstraat
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Bilderdijkstraat 188 | 63 | A | € 535.000 | € 8.492 |
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 4.710 |
|---|---|
| Dichtheid | 21678 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.6 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 581.000 deze listing -10% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 66% |
| Afstand basisschool | 0.4 km |
| Afstand supermarkt | 0.2 km |
| Afstand huisarts | 0.3 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.2 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363EQ01
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Dr. Rijk Kramerschool — 0.4 km · 31 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | (naamloos) — 0.23 km · 10 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Sterk — 0.14 km · 37 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Benu — 0.32 km · 15 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisarsten Bellamyplein — 0.43 km · 19 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Reade (JBI) — 1.97 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Busstation Elandsgracht — 0.26 km · 16 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Juana La Dama — 0.07 km · 253 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.506 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 114.130 per jaar |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel C en 60 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.500 per jaar (~€ 125/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.631 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1320 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~540 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 540 per jaar en 540 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouw | Bestaande bouw |
|---|---|
| Soort object | Bovenwoning (appartement) |
| Isolatie | Dubbel glas |
| Verwarming | Cv-ketel en gedeeltelijke vloerverwarming |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Remeha Avanta CW4 (gas gestookt uit 2011, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | C |
| Inhoud | 205 m³ |
| Indeling | 3 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 20, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label C te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Overtoom 414 Cremerbuurt-West | 63 | C | € 525.000 | +€ 0 | € 525.000 | € 0 | |
| Legmeerstraat 24 Legmeerpleinbuurt | 60 | C | € 525.000 | +€ 0 | € 525.000 | € 0 | |
| Oude-IJselstraat 26 IJselbuurt-West | 57 | D | € 525.000 |
+€ 3.990
1 stap(pen)
|
€ 528.990 | +€ 3.990 | |
| Leiduinstraat 35 Westlandgrachtbuurt | 55 | F | € 525.000 |
+€ 9.350
3 stap(pen)
|
€ 534.350 | +€ 9.350 | |
| Crynssenstraat 60 Paramariboplein e.o. | 61 | F | € 525.000 |
+€ 10.370
3 stap(pen)
|
€ 535.370 | +€ 10.370 | |
| Westlandgracht 195 Aalsmeerwegbuurt-West | 55 | B | € 510.000 | +€ 0 | € 510.000 | € -15.000 | |
| Kinderdijkstraat 28 Scheldebuurt-Oost | 60 | E | € 500.000 |
+€ 7.800
2 stap(pen)
|
€ 507.800 | € -17.200 | |
| Vrolikstraat 294 Oosterparkbuurt-Zuidoost | 54 | C | € 545.000 | +€ 0 | € 545.000 | +€ 20.000 | |
| Kruysweerstraat 315 Amstelkwartier-Noord | 59 | A++++ | € 545.000 | +€ 0 | € 545.000 | +€ 20.000 | |
| Curaçaostraat 122 Postjeskade e.o. | 59 | D | € 545.000 |
+€ 4.130
1 stap(pen)
|
€ 549.130 | +€ 24.130 | |
| Roetersstraat 152 Sarphatistrook | 59 | C | € 550.000 | +€ 0 | € 550.000 | +€ 25.000 | |
| Wamberg 49 Buitenveldert-Zuidoost | 57 | B | € 500.000 | +€ 0 | € 500.000 | € -25.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Kinderdijkstraat 28 Scheldebuurt-Oost | 60 | 3 | E | € 500.000 | € 8.333 |
| Curaçaostraat 122 Postjeskade e.o. | 59 | 3 | D | € 545.000 | € 9.237 |
| Roetersstraat 152 Sarphatistrook | 59 | 3 | C | € 550.000 | € 9.322 |
| Celebesstraat 58 Timorpleinbuurt-Zuid | 61 | 3 | B | € 485.000 | € 7.951 |
| Oude-IJselstraat 26 IJselbuurt-West | 57 | 3 | D | € 525.000 | € 9.211 |
| Overtoom 414 Cremerbuurt-West | 63 | 3 | C | € 525.000 | € 8.333 |
| Wamberg 49 Buitenveldert-Zuidoost | 57 | 3 | B | € 500.000 | € 8.772 |
| Borneostraat 18 Timorpleinbuurt-Noord | 57 | 3 | C | € 500.000 | € 8.772 |
| Marnixstraat 323 Marnixbuurt-Midden | 63 | 3 | C | € 495.000 | € 7.857 |
| Vespuccistraat 86 John Franklinbuurt | 58 | 3 | D | € 475.000 | € 8.190 |
| Marnixstraat 315 Marnixbuurt-Midden | 61 | 3 | B | € 595.000 | € 9.754 |
| Helmholtzstraat 81 Middenmeer-Zuid | 64 | 3 | C | € 550.000 | € 8.594 |