apartment · resale
IJplein 242
1021LR Amsterdam · IJplein e.o. · wijk IJplein/Vogelbuurt · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 86 m² |
| Kamers | 4 (3 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Amster Vastgoed (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 257 apartments in Amsterdam met 60–111 m².
Iets onder mediaan. Deze woning zit in het 30e percentiel (-15.1% t.o.v. mediaan van € 7.877/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 2.430 |
|---|---|
| Dichtheid | 12031 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.7 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 417.000 deze listing +38% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 80% |
| Afstand basisschool | 0.5 km |
| Afstand supermarkt | 0.4 km |
| Afstand huisarts | 0.3 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.6 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363NL04
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | (naamloos) — 0.11 km · 21 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Kindergarden Bremstraat — 0.81 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Dirk — 0.37 km · 16 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Kamperfoelie Apotheek — 0.87 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsen om de Hoek — 0.82 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | BovenIJ Ziekenhuis — 2.54 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Noorderpark — 0.79 km · 17 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Café Warung Pas — 0.17 km · 50 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.745 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 123.913 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 86 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.720 per jaar (~€ 143/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.888 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1462 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~516 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 344 per jaar en 344 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1984 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Galerijflat (appartement) |
| Dak | Plat dak |
| Isolatie | Dubbel glas en volledig geïsoleerd |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas HR 28 combi ( combiketel uit 2011, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 264 m³ |
| Indeling | 4 kamers (3 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 19, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Conradstraat 132 Czaar Peterbuurt | 92 | A+ | € 575.000 | +€ 0 | € 575.000 | € 0 | |
| Leeuwendalersweg 694 Kolenkitbuurt-Zuid | 94 | A | € 575.000 | +€ 0 | € 575.000 | € 0 | |
| Cornelis van Rijplantsoen 85 Dobbebuurt | 98 | B | € 575.000 | +€ 0 | € 575.000 | € 0 | |
| Boeckenburg 19 Buitenveldert-Zuid-Midden | 85 | G | € 550.000 |
+€ 24.650
5 stap(pen)
|
€ 574.650 | € -350 | |
| Bolestein 238 Buitenveldert-Zuidwest | 92 | C | € 575.000 |
+€ 8.280
1 stap(pen)
|
€ 583.280 | +€ 8.280 | |
| Bertrand Russellstraat 88 Julianapark | 86 | A | € 565.000 | +€ 0 | € 565.000 | € -10.000 | |
| Leuvenstraat 78 Nieuw-Sloten-Zuidoost | 97 | C | € 550.000 |
+€ 8.730
1 stap(pen)
|
€ 558.730 | € -16.270 | |
| Geervliet 49 Buitenveldert-Oost-Midden | 86 | B | € 595.000 | +€ 0 | € 595.000 | +€ 20.000 | |
| Insulindeweg 926 Sumatraplantsoenbuurt | 81 | A | € 595.000 | +€ 0 | € 595.000 | +€ 20.000 | |
| Ceramplein 11 Makassarpleinbuurt | 81 | A | € 595.000 | +€ 0 | € 595.000 | +€ 20.000 | |
| Entrepothof 34 Entrepot-Noordwest | 79 | C | € 590.000 |
+€ 7.110
1 stap(pen)
|
€ 597.110 | +€ 22.110 | |
| Zaanstraat 314 Spaarndammerbuurt-Noordwest | 89 | A | € 600.000 | +€ 0 | € 600.000 | +€ 25.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Boeckenburg 19 Buitenveldert-Zuid-Midden | 85 | 4 | G | € 550.000 | € 6.471 |
| Brittenburg 19 Buitenveldert-Zuid-Midden | 85 | 4 | C | € 525.000 | € 6.176 |
| Leuvenstraat 138 Nieuw-Sloten-Zuidoost | 89 | 4 | A | € 540.000 | € 6.067 |
| Beursstraat 29 Oude Kerk e.o. | 84 | 4 | C | € 650.000 | € 7.738 |
| Conradstraat 132 Czaar Peterbuurt | 92 | 4 | A+ | € 575.000 | € 6.250 |
| Eksterstraat 49 Vogelbuurt-Zuid | 81 | 4 | G | € 525.000 | € 6.481 |
| Westlandgracht 237 Aalsmeerwegbuurt-West | 87 | 4 | C | € 665.000 | € 7.644 |
| Mauritskade 93 Dapperbuurt-Noord | 85 | 4 | B | € 675.000 | € 7.941 |
| Postjesweg 395 Overtoomse Veld-Zuid | 81 | 4 | B | € 499.000 | € 6.160 |
| Leeuwendalersweg 694 Kolenkitbuurt-Zuid | 94 | 4 | A | € 575.000 | € 6.117 |
| Valkhof 36 Gelderlandpleinbuurt | 79 | 4 | B | € 515.000 | € 6.519 |
| Bertrand Russellstraat 88 Julianapark | 86 | 3 | A | € 565.000 | € 6.570 |