apartment · resale
Schermerstraat 17
2013EP Haarlem · Hasselaersbuurt · wijk Zijlwegkwartier · Haarlem
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 106 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Van Engelen Makelaars BV (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 28 apartments in Haarlem met 74–137 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 60e percentiel (+2.2% t.o.v. mediaan van € 6.139/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Schermerstraat
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Schermerstraat 25 | 202 | C | € 1.350.000 | € 6.683 |
Buurt in cijfers — Haarlem
| Inwoners | 1.370 |
|---|---|
| Dichtheid | 11396 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.0 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 651.000 deze listing +2% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 46% |
| Afstand basisschool | 1.0 km |
| Afstand supermarkt | 0.4 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.7 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03920302
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | De Peppelaar — 0.42 km · 31 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Kinderdagverblijf Wonderberk — 0.55 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Foodplus — 0.19 km · 19 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Loomeyer — 0.16 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Heinsdijk — 0.19 km · 21 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Spaarne Gasthuis Zuid — 2.64 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Haarlem, Station — 0.95 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Toko Samasama — 0.14 km · 113 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 3.175 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 143.478 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 106 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.120 per jaar (~€ 177/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 3.352 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1802 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~636 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 424 per jaar en 424 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1908 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Bovenwoning (dubbel bovenhuis) |
| Isolatie | Dakisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Vaillant (gas gestookt combiketel uit 2007, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 393 m³ |
| Indeling | 5 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 19, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Haarlem
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gedempte Voldersgracht 4 Vijfhoek | 106 | A+ | € 645.000 | +€ 0 | € 645.000 | € -20.000 | |