house · resale
Essenlaan 23
3442JE Woerden · Bloemen- en Bomenkwartier · wijk Wijk 01 Woerden-Midden · Woerden
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 129 m² |
| Perceel | 205 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | De Koning makelaars - ERA én NVM (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 20 houses in Woerden met 90–167 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 65e percentiel (+7.0% t.o.v. mediaan van € 4.708/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Woerden
| Inwoners | 4.420 |
|---|---|
| Dichtheid | 7098 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.3 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 369.000 deze listing +76% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 39% |
| Afstand basisschool | 0.3 km |
| Afstand supermarkt | 0.4 km |
| Afstand huisarts | 0.5 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU06320102
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Willem van Oranjeschool — 0.12 km · 15 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | Lidl — 0.25 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Iepenhof — 0.23 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Iepenhof — 0.21 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Sint Antonius Woerden — 1.16 km |
| OV-station | Woerden — 1.16 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | De Kade — 0.05 km · 28 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 3.103 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 140.217 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 129 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.580 per jaar (~€ 215/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 3.318 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~2193 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~774 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 516 per jaar en 516 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1975 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Lessenaardak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Dakisolatie en dubbel glas |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas HRE 36/30A ( combiketel uit 2021, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 515 m³ |
| Tuin | Achtertuin en voortuin |
| Indeling | 5 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 20, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Woerden
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Boterbloemweide 41 Molenvliet-West | 125 | B | € 650.000 | +€ 0 | € 650.000 | € 0 | |
| Korensloot 19 Zegveld (dorp) | 152 | A | € 669.500 | +€ 0 | € 669.500 | +€ 19.500 | |
| Leo Gestelstraat 1 Schilderskwartier | 132 | C | € 615.000 |
+€ 11.880
1 stap(pen)
|
€ 626.880 | € -23.120 | |
| Johannes Bosboomstraat 25 Schilderskwartier | 106 | C | € 615.000 |
+€ 9.540
1 stap(pen)
|
€ 624.540 | € -25.460 | |
| Waterstoep 13 Kamerik (dorp) | 123 | C | € 595.000 |
+€ 5.535
1 stap(pen)
|
€ 600.535 | € -49.465 | |
| Adriaan Duyckpad 15 Staatsliedenkwartier | 130 | A | € 700.000 | +€ 0 | € 700.000 | +€ 50.000 | |
| Leidsestraatweg 92 Schilderskwartier | 131 | A | € 595.000 | +€ 0 | € 595.000 | € -55.000 | |
| Nieuwendijk 42 Schilderskwartier | 116 | E | € 750.000 |
+€ 25.520
3 stap(pen)
|
€ 775.520 | +€ 125.520 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Boterbloemweide 41 Molenvliet-West | 125 | 5 | B | € 650.000 | € 5.200 |
| Leo Gestelstraat 1 Schilderskwartier | 132 | 5 | C | € 615.000 | € 4.659 |
| Adriaan Duyckpad 15 Staatsliedenkwartier | 130 | 5 | A | € 700.000 | € 5.385 |
| Leidsestraatweg 92 Schilderskwartier | 131 | 5 | A | € 595.000 | € 4.542 |
| Waterstoep 13 Kamerik (dorp) | 123 | 5 | C | € 595.000 | € 4.837 |
| Nieuwendijk 42 Schilderskwartier | 116 | 6 | E | € 750.000 | € 6.466 |
| C. van Leeuwenstraat 9 Schilderskwartier | 120 | 6 | C | € 500.000 | € 4.167 |
| Johannes Bosboomstraat 25 Schilderskwartier | 106 | 5 | C | € 615.000 | € 5.802 |
| Barkas 3 Molenvliet-West | 112 | 6 | B | € 500.000 | € 4.464 |
| Korensloot 19 Zegveld (dorp) | 152 | 6 | A | € 669.500 | € 4.405 |
| Berkenlaan 12 Harmelen-Zuid (dorp) | 113 | 6 | B | € 479.500 | € 4.243 |
| Brigantijn 1 Molenvliet-West | 106 | 5 | C | € 499.000 | € 4.708 |