apartment · resale
Erich Salomonstraat 554
1087KC Amsterdam · Ed Pelsterparkbuurt · wijk IJburg-West · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 137 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Amster Vastgoed (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 133 apartments in Amsterdam met 95–178 m².
Onder de markt. Deze woning zit in het 15e percentiel (-30.3% t.o.v. mediaan van € 8.010/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Erich Salomonstraat
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Erich Salomonstraat 6 | 95 | A+ | € 525.000 | € 5.526 |
| Erich Salomonstraat 82 | 165 | A+++ | € 950.000 | € 5.758 |
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 5.740 |
|---|---|
| Dichtheid | 18460 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.4 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 576.000 deze listing +33% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 55% |
| Afstand basisschool | 0.3 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 0.6 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.2 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363MJ05
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Het Spectrum — 0.22 km · 12 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.5 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Service Punt IJburg — 0.06 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Medisch Kwartier IJburg — 0.05 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | (naamloos) — 0.49 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Bloem op IJburg — 0.17 km · 18 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 3.652 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 164.130 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 137 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.192 per jaar (~€ 183/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 3.835 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1781 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~548 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 2008 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Bovenwoning (appartement) |
| Dak | Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Dubbel glas en volledig geïsoleerd |
| Verwarming | Stadsverwarming |
| Warm water | Stadsverwarming |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 477 m³ |
| Indeling | 5 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 18, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Van Effenstraat 1 Bellamybuurt-Zuid | 102 | C | € 750.000 |
+€ 20.400
2 stap(pen)
|
€ 770.400 | +€ 5.400 | |
| Fraunhoferstraat 18 Middenmeer-Zuid | 112 | C | € 750.000 |
+€ 22.400
2 stap(pen)
|
€ 772.400 | +€ 7.400 | |
| Kattenburgerstraat 248 Kattenburg | 103 | A | € 750.000 | +€ 0 | € 750.000 | € -15.000 | |
| Esplanade de Meer 130 Park de Meer | 129 | A | € 795.000 | +€ 0 | € 795.000 | +€ 30.000 | |
| Rustenburgerdwarsstraat 2 Willibrordusbuurt | 102 | A | € 795.000 | +€ 0 | € 795.000 | +€ 30.000 | |
| Burmandwarsstraat 1 Weesperzijde-Midden/Zuid | 106 | A | € 799.000 | +€ 0 | € 799.000 | +€ 34.000 | |
| Elckerlijcstraat 35 Erasmusparkbuurt-West | 120 | A | € 800.000 | +€ 0 | € 800.000 | +€ 35.000 | |
| Jan Tooropstraat 527 Overtoomse Veld-Noord | 123 | A | € 725.000 | +€ 0 | € 725.000 | € -40.000 | |
| Bestevâerstraat 105 Landlust-Zuid | 101 | B | € 795.000 |
+€ 11.110
1 stap(pen)
|
€ 806.110 | +€ 41.110 | |
| Ferdinand Bolstraat 111 Sarphatiparkbuurt | 108 | C | € 800.000 |
+€ 21.600
2 stap(pen)
|
€ 821.600 | +€ 56.600 | |
| J.H. Hisgenpad 1022 Elzenhagen-Zuid | 126 | A+++ | € 850.000 | +€ 0 | € 850.000 | +€ 85.000 | |
| Schipluidenlaan 204 Schipluidenbuurt | 121 | A | € 850.000 | +€ 0 | € 850.000 | +€ 85.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Zuid-Hollandstraat 94 Buitenveldert-Zuid-Midden | 127 | 5 | C | € 850.000 | € 6.693 |
| Esplanade de Meer 130 Park de Meer | 129 | 4 | A | € 795.000 | € 6.163 |
| Elckerlijcstraat 35 Erasmusparkbuurt-West | 120 | 5 | A | € 800.000 | € 6.667 |
| J.H. Hisgenpad 1022 Elzenhagen-Zuid | 126 | 4 | A+++ | € 850.000 | € 6.746 |
| Eef Kamerbeekstraat 294 Sportheldenbuurt | 127 | 4 | A+ | € 875.000 | € 6.890 |
| Jan Tooropstraat 527 Overtoomse Veld-Noord | 123 | 4 | A | € 725.000 | € 5.894 |
| Schipluidenlaan 204 Schipluidenbuurt | 121 | 4 | A | € 850.000 | € 7.025 |
| Julius Pergerstraat 262 Havenkwartier IJburg | 118 | 5 | A | € 625.000 | € 5.297 |
| H. Gerhardstraat 68 Zuidwestkwadrant-Zuid | 117 | 5 | A | € 625.000 | € 5.342 |
| Newtonstraat 73 Middenmeer-Noord | 119 | 5 | E | € 950.000 | € 7.983 |
| Van Oldenbarneveldtplein 13 Frederik Hendrikbuurt-Noord | 125 | 5 | C | € 1.025.000 | € 8.200 |
| Humberto Delgadoplein 34 F-buurt | 119 | 4 | A | € 595.000 | € 5.000 |