house · resale
Korte Landstraat 28
1814BJ Alkmaar · Staatsliedenkwartier en Landstraten · wijk Zuid · Alkmaar
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 90 m² |
| Perceel | 101 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Broekman Makelaars Alkmaar-Zuid (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 32 houses in Alkmaar met 62–117 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 65e percentiel (+12.1% t.o.v. mediaan van € 4.213/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Korte Landstraat
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Korte Landstraat 4 | 98 | D | € 395.000 | € 4.031 |
Buurt in cijfers — Alkmaar
| Inwoners | 2.060 |
|---|---|
| Dichtheid | 9973 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.9 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 355.000 deze listing +20% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 52% |
| Afstand basisschool | 0.5 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 0.8 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.5 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03610102
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | St. Adelbertus School — 0.12 km · 12 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | SPAR — 0.39 km · 10 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek De Eenhoorn — 0.78 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Homeopathie Alkmaar — 0.37 km |
| Ziekenhuis | Noordwest Ziekenhuisgroep locatie Alkmaar — 0.82 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Alkmaar — 1.39 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Taormina — 0.34 km · 102 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.029 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 91.304 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 90 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.800 per jaar (~€ 150/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.179 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1530 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~540 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 360 per jaar en 360 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1906 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Schilddak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen |
| Isolatie | Dakisolatie, grotendeels dubbelglas, HR-glas, muurisolatie en vloerisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel en gedeeltelijke vloerverwarming |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas HRe 25/24 A (gas gestookt combiketel uit 2022, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 337 m³ |
| Tuin | Achtertuin |
| Indeling | 3 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 18, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Alkmaar
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Oostgraftdijk 29 Oost-Graftdijk | 102 | B | € 425.000 | +€ 0 | € 425.000 | € 0 | |
| Vogelezang 9 Nassaukwartier en Hout | 71 | C | € 425.000 |
+€ 6.390
1 stap(pen)
|
€ 431.390 | +€ 6.390 | |
| Voornestraat 11 De Mare | 107 | A | € 415.000 | +€ 0 | € 415.000 | € -10.000 | |
| Hooftstraat 31 Oud-Overdie | 83 | F | € 390.000 |
+€ 21.580
4 stap(pen)
|
€ 411.580 | € -13.420 | |
| Zuidervaart 99 Zuidschermer | 94 | E | € 425.000 |
+€ 20.680
3 stap(pen)
|
€ 445.680 | +€ 20.680 | |
| Bergerweg 4 Spoorbuurt | 83 | C | € 395.000 |
+€ 7.470
1 stap(pen)
|
€ 402.470 | € -22.530 | |
| Hoornsekade 12 Rekerbuurt en Ooievaarsnest | 75 | C | € 395.000 |
+€ 6.750
1 stap(pen)
|
€ 401.750 | € -23.250 | |
| Stalpaertstraat 70 Oosterhout | 98 | C | € 389.000 |
+€ 8.820
1 stap(pen)
|
€ 397.820 | € -27.180 | |
| Rijperwaard 117 Huiswaard-2-West | 78 | A | € 385.000 | +€ 0 | € 385.000 | € -40.000 | |
| Lotharingenweg 15 Daalmeer-Zuidwest | 73 | C | € 375.000 |
+€ 6.570
1 stap(pen)
|
€ 381.570 | € -43.430 | |
| Nieuwlandersingel 35 Staatsliedenkwartier en Landstraten | 65 | C | € 375.000 |
+€ 5.850
1 stap(pen)
|
€ 380.850 | € -44.150 | |
| Gaffelstraat 21 't Rak-Noord | 89 | A | € 375.000 | +€ 0 | € 375.000 | € -50.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Bergerweg 4 Spoorbuurt | 83 | 3 | C | € 395.000 | € 4.759 |
| Zuidervaart 99 Zuidschermer | 94 | 4 | E | € 425.000 | € 4.521 |
| Nieuwpoortslaan 78 Oranjepark | 91 | 4 | C | € 475.000 | € 5.220 |
| Gaffelstraat 21 't Rak-Noord | 89 | 4 | A | € 375.000 | € 4.213 |
| Hooftstraat 31 Oud-Overdie | 83 | 4 | F | € 390.000 | € 4.699 |
| Stalpaertstraat 70 Oosterhout | 98 | 4 | C | € 389.000 | € 3.969 |
| Oostgraftdijk 29 Oost-Graftdijk | 102 | 4 | B | € 425.000 | € 4.167 |
| Rijperwaard 117 Huiswaard-2-West | 78 | 2 | A | € 385.000 | € 4.936 |
| Hoornsekade 12 Rekerbuurt en Ooievaarsnest | 75 | 4 | C | € 395.000 | € 5.267 |
| Lotharingenweg 15 Daalmeer-Zuidwest | 73 | 3 | C | € 375.000 | € 5.137 |
| Groot Nieuwland 45 Binnenstad-Oost | 92 | 3 | C | € 599.500 | € 6.516 |
| Vogelezang 9 Nassaukwartier en Hout | 71 | 3 | C | € 425.000 | € 5.986 |