house · resale
Bonnehosstraat 17
8917HA Leeuwarden · Bonifatius · wijk Sonnenborgh e.o. · Leeuwarden
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 140 m² |
| Perceel | 130 m² |
| Kamers | 6 (4 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Makelaardij Friesland | Qualis (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 44 houses in Leeuwarden met 98–182 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 77e percentiel (+27.3% t.o.v. mediaan van € 2.972/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Leeuwarden
| Inwoners | 1.460 |
|---|---|
| Dichtheid | 6604 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.5 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 426.000 deze listing +24% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 12% |
| Afstand basisschool | 0.5 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 0.3 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.3 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU00803002
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | IKC Maria Louise — 0.14 km · 15 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Sinne Valkstraat — 0.1 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Jumbo — 0.44 km · 14 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Sonnega — 0.53 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Gezondheidscentrum Bonnehûs — 0.33 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Frisius Medisch Centrum Leeuwarden — 2.49 km |
| OV-station | (naamloos) — 0.48 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Grand Café Restaurant De Koperen Tuin — 0.54 km · 35 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.528 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 112.935 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 140 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.240 per jaar (~€ 187/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.715 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1820 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~560 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 2009 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Dwarskap bedekt met pannen |
| Isolatie | HR-glas en volledig geïsoleerd |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas (gas gestookt uit 2009, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 629 m³ |
| Tuin | Achtertuin |
| Indeling | 6 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 18, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Leeuwarden
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| It Tek 12 Techum | 149 | A | € 525.000 | +€ 0 | € 525.000 | € -4.500 | |
| Suder Stienplaat 41 Zuiderburen | 137 | A | € 550.000 | +€ 0 | € 550.000 | +€ 20.500 | |
| Wijbrand de Geeststraat 28 Molenpad | 168 | F | € 489.000 |
+€ 62.160
5 stap(pen)
|
€ 551.160 | +€ 21.660 | |
| Het Zool 9 Zuiderburen | 121 | B | € 489.000 |
+€ 13.310
1 stap(pen)
|
€ 502.310 | € -27.190 | |
| Staniastate 33 Camminghaburen-Noord | 147 | B | € 469.500 |
+€ 16.170
1 stap(pen)
|
€ 485.670 | € -43.830 | |
| Het Zool 20 Zuiderburen | 121 | A | € 469.000 | +€ 0 | € 469.000 | € -60.500 | |
| Sjaerdemaslot 21 Camminghaburen-Midden | 170 | B | € 449.500 |
+€ 18.700
1 stap(pen)
|
€ 468.200 | € -61.300 | |
| Skuorre 10 Techum | 112 | A | € 450.000 | +€ 0 | € 450.000 | € -79.500 | |
| Douwe Kalmaleane 55 Westeinde | 150 | C | € 419.000 |
+€ 30.000
2 stap(pen)
|
€ 449.000 | € -80.500 | |
| Barend van der Veenwei 40 Westeinde | 143 | B | € 425.000 |
+€ 15.730
1 stap(pen)
|
€ 440.730 | € -88.770 | |
| Moleplaat 48 Zuiderburen | 144 | A | € 635.000 | +€ 0 | € 635.000 | +€ 105.500 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Suder Stienplaat 41 Zuiderburen | 137 | 6 | A | € 550.000 | € 4.015 |
| It Tek 12 Techum | 149 | 6 | A | € 525.000 | € 3.523 |
| Staniastate 33 Camminghaburen-Noord | 147 | 7 | B | € 469.500 | € 3.194 |
| Douwe Kalmaleane 55 Westeinde | 150 | 6 | C | € 419.000 | € 2.793 |
| Het Zool 9 Zuiderburen | 121 | 6 | B | € 489.000 | € 4.041 |
| Barend van der Veenwei 40 Westeinde | 143 | 5 | B | € 425.000 | € 2.972 |
| Moleplaat 48 Zuiderburen | 144 | 5 | A | € 635.000 | € 4.410 |
| Skrok 49 Bilgaard | 133 | 6 | A | € 370.000 | € 2.782 |
| Speenkruid 19 Aldlân-Oost | 131 | 7 | A | € 395.000 | € 3.015 |
| Het Zool 20 Zuiderburen | 121 | 5 | A | € 469.000 | € 3.876 |
| Hoxma 20 Grou | 127 | 5 | A | € 399.000 | € 3.142 |
| Goudenregenstraat 25 Oldegalileën | 130 | 5 | B | € 379.000 | € 2.915 |