apartment · resale
Prof. Tulpstraat 42
1018HA Amsterdam · Sarphatistrook · wijk Weesperbuurt/Plantage · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 101 m² |
| Kamers | 4 (2 slaap) |
| Energielabel | C |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Heeren Makelaars (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 242 apartments in Amsterdam met 70–131 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 90e percentiel (+25.2% t.o.v. mediaan van € 7.871/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 1.950 |
|---|---|
| Dichtheid | 10672 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.6 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 626.000 deze listing +59% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 69% |
| Afstand basisschool | 0.4 km |
| Afstand supermarkt | 0.4 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.5 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363AJ03
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Boekmanschool — 0.23 km · 39 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Kindergarden — 0.24 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.26 km · 50 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Medicijnman Apotheek De Castro — 0.22 km · 11 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Buitenhof — 0.58 km · 12 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | OLVG, locatie Oost — 0.58 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Weesperplein — 0.06 km · 21 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | STAN&CO — 0.12 km · 185 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 4.750 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 216.304 per jaar |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel C en 101 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.525 per jaar (~€ 210/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 4.960 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~2222 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~909 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 909 per jaar en 909 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1850 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Benedenwoning (appartement) |
| Dak | Zadeldak bedekt met pannen |
| Isolatie | Gedeeltelijk dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas HR-107 (gas gestookt combiketel uit 2005) |
| Energielabel (officieel) | C |
| Inhoud | 395 m³ |
| Indeling | 4 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 18, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label C te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Elandsgracht 19 Elandsgrachtbuurt | 105 | E | € 975.000 |
+€ 13.650
2 stap(pen)
|
€ 988.650 | € -6.350 | |
| Raadhuisstraat 44 Leliegracht e.o. | 97 | E | € 975.000 |
+€ 12.610
2 stap(pen)
|
€ 987.610 | € -7.390 | |
| Eerste Nassaustraat 4 De Wittenbuurt-Noord | 103 | D | € 950.000 |
+€ 7.210
1 stap(pen)
|
€ 957.210 | € -37.790 | |
| Tweede Schinkelstraat 17 Schinkelbuurt-Noord | 90 | C | € 950.000 | +€ 0 | € 950.000 | € -45.000 | |
| Plantagekade 65 Plantage | 109 | A | € 950.000 | +€ 0 | € 950.000 | € -45.000 | |
| Eerste Atjehstraat 116 Timorpleinbuurt-Zuid | 114 | A | € 950.000 | +€ 0 | € 950.000 | € -45.000 | |
| Wilhelminastraat 117 Cremerbuurt-West | 110 | B | € 1.050.000 | +€ 0 | € 1.050.000 | +€ 55.000 | |
| Tweede Kostverlorenkade 19 Bellamybuurt-Noord | 114 | A | € 1.050.000 | +€ 0 | € 1.050.000 | +€ 55.000 | |
| Hogeweg 52 Middenmeer-Noord | 115 | C | € 935.000 | +€ 0 | € 935.000 | € -60.000 | |
| Westerdoksdijk 151 Westerdokseiland | 102 | A | € 925.000 | +€ 0 | € 925.000 | € -70.000 | |
| Jan Luijkenstraat 66 P.C. Hooftbuurt | 107 | E | € 1.060.000 |
+€ 13.910
2 stap(pen)
|
€ 1.073.910 | +€ 78.910 | |
| Haparandaweg 752 Houthavens-West | 102 | A+ | € 895.000 | +€ 0 | € 895.000 | € -100.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Westerdoksdijk 151 Westerdokseiland | 102 | 4 | A | € 925.000 | € 9.069 |
| Elandsgracht 19 Elandsgrachtbuurt | 105 | 4 | E | € 975.000 | € 9.286 |
| Haparandaweg 752 Houthavens-West | 102 | 4 | A+ | € 895.000 | € 8.775 |
| Postjesweg 116 Orteliusbuurt-Zuid | 98 | 4 | A | € 875.000 | € 8.929 |
| Afrikanerplein 5 Transvaalbuurt-West | 102 | 4 | D | € 835.000 | € 8.186 |
| Wilhelminastraat 117 Cremerbuurt-West | 110 | 4 | B | € 1.050.000 | € 9.545 |
| Beukenweg 8 Oosterparkbuurt-Zuidwest | 106 | 4 | C | € 835.000 | € 7.877 |
| Rustenburgerdwarsstraat 2 Willibrordusbuurt | 102 | 4 | A | € 795.000 | € 7.794 |
| Eerste Nassaustraat 4 De Wittenbuurt-Noord | 103 | 5 | D | € 950.000 | € 9.223 |
| Paramaribostraat 105 Paramariboplein e.o. | 98 | 4 | C | € 795.000 | € 8.112 |
| Paramaribostraat 68 Paramariboplein e.o. | 98 | 4 | C | € 795.000 | € 8.112 |
| Lindenhoevestraat 61 Weespertrekvaart | 110 | 4 | A+++ | € 875.000 | € 7.955 |