apartment · resale
Engelandstraat 28
1363DE Almere · Europakwartier W.-Noord · wijk Europakwartier West · Almere
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 81 m² |
| Kamers | 4 (3 slaap) |
| Energielabel | A+ |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Makelaardij Van der Linden Almere (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 31 apartments in Almere met 56–105 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 64e percentiel (+6.2% t.o.v. mediaan van € 4.360/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Almere
| Inwoners | 2.510 |
|---|---|
| Dichtheid | 10428 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.0 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 381.000 deze listing -2% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 43% |
| Afstand basisschool | 0.4 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.3 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU00346101
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | De Kleine Wereld — 0.05 km · 16 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | (naamloos) — 0.1 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.32 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | (naamloos) — 0.17 km |
| Huisartsenpraktijk | Gezondheidscentrum Vizier — 0.16 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Almere Poort — 0.56 km |
| Restaurant | Cindy Baguette & Tea Bar — 0.11 km · 10 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.790 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 77.174 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 20.000 extra leenruimte vanwege energielabel A+ |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A+ en 81 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.134 per jaar (~€ 94/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 1.884 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~891 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~243 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 2015 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Tussenverdieping (appartement) |
| Dak | Plat dak |
| Isolatie | Volledig geïsoleerd |
| Verwarming | Stadsverwarming |
| Warm water | Stadsverwarming |
| Energielabel (officieel) | A1 |
| Inhoud | 313 m³ |
| Indeling | 4 kamers (3 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 13, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Almere
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A+ te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Azorenweg 11 Eilandenbuurt West | 86 | A | € 370.000 |
+€ 6.880
1 stap(pen)
|
€ 376.880 | +€ 1.880 | |
| Messiaenplantsoen 31 Muziekwijk Z.-West | 93 | A | € 369.500 |
+€ 7.440
1 stap(pen)
|
€ 376.940 | +€ 1.940 | |
| Johannes Vermeerstraat 134 Tussen de Vaarten N.- Noord | 77 | A | € 365.000 |
+€ 6.160
1 stap(pen)
|
€ 371.160 | € -3.840 | |
| Renoirstraat 58 Tussen de Vaarten Z.- Zuidwest | 95 | A+ | € 370.000 | +€ 0 | € 370.000 | € -5.000 | |
| Sumatraweg 264 Indische Buurt West | 68 | A | € 375.000 |
+€ 5.440
1 stap(pen)
|
€ 380.440 | +€ 5.440 | |
| Osirispad 53 Homeruskwartier Zuid | 72 | A | € 375.000 |
+€ 5.760
1 stap(pen)
|
€ 380.760 | +€ 5.760 | |
| Basilicumweg 165 Kruidenwijk Midden-oost | 84 | B | € 365.000 |
+€ 15.960
2 stap(pen)
|
€ 380.960 | +€ 5.960 | |
| Sieradenweg 29 Sieradenbuurt (brt) | 86 | A | € 375.000 |
+€ 6.880
1 stap(pen)
|
€ 381.880 | +€ 6.880 | |
| Schoutstraat 60 Centrum Stad West | 92 | A | € 375.000 |
+€ 7.360
1 stap(pen)
|
€ 382.360 | +€ 7.360 | |
| Meerstraat 82 Centrum Haven Zuid | 89 | B | € 350.000 |
+€ 16.910
2 stap(pen)
|
€ 366.910 | € -8.090 | |
| Louis Davidsstraat 250 Muziekwijk N.-West | 96 | A | € 350.000 |
+€ 7.680
1 stap(pen)
|
€ 357.680 | € -17.320 | |
| Hongarijehof 2 Europakwartier W.-Zuid | 81 | A | € 350.000 |
+€ 6.480
1 stap(pen)
|
€ 356.480 | € -18.520 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Hongarijehof 2 Europakwartier W.-Zuid | 81 | 3 | A | € 350.000 | € 4.321 |
| Basilicumweg 165 Kruidenwijk Midden-oost | 84 | 3 | B | € 365.000 | € 4.345 |
| Johannes Vermeerstraat 134 Tussen de Vaarten N.- Noord | 77 | 3 | A | € 365.000 | € 4.740 |
| Marga Klompéhof 54 Centrum Stad Noord | 85 | 3 | B | € 385.000 | € 4.529 |
| Dijkmeent 5 Rietmeent en Dijkmeent | 83 | 3 | B | € 335.000 | € 4.036 |
| Sieradenweg 29 Sieradenbuurt (brt) | 86 | 3 | A | € 375.000 | € 4.360 |
| Azorenweg 11 Eilandenbuurt West | 86 | 3 | A | € 370.000 | € 4.302 |
| Johannes Vermeerstraat 160 Tussen de Vaarten N.- Noord | 76 | 3 | A+ | € 335.000 | € 4.408 |
| Moldaviëstraat 24 Europakwartier Oost (brt) | 76 | 3 | A+ | € 419.000 | € 5.513 |
| Meerstraat 82 Centrum Haven Zuid | 89 | 3 | B | € 350.000 | € 3.933 |
| Osirispad 53 Homeruskwartier Zuid | 72 | 3 | A | € 375.000 | € 5.208 |
| Hofmark 361 Hofmark, Redemark en Sportmark | 89 | 3 | B | € 335.000 | € 3.764 |