databuurt cijfers per buurt
10046 listings 335 gemeenten snapshot

apartment · resale

Noorderkade 5

1823CJ Alkmaar · Overstad · wijk Centrum · Alkmaar

€ 495.000
€ 6.188 / m²
80 3kamers A++
Foto 1 van Noorderkade 5 Foto 2 van Noorderkade 5 Foto 3 van Noorderkade 5 Foto 4 van Noorderkade 5 Foto 5 van Noorderkade 5 Foto 6 van Noorderkade 5 Foto 7 van Noorderkade 5 Foto 8 van Noorderkade 5 Foto 9 van Noorderkade 5 Foto 10 van Noorderkade 5 Foto 11 van Noorderkade 5 Foto 12 van Noorderkade 5

Kenmerken

Typeapartment (resale)
Woonopp.80 m²
Kamers3 (2 slaap)
EnergielabelA++
Statusnone
Op funda sinds
Makelaar Rietgans. Makelaars in exclusief wonen (MZV)

Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen

€/m² van deze woning vergeleken met 16 apartments in Alkmaar met 56–104 m².

Boven de markt. Deze woning zit in het 93e percentiel (+29.4% t.o.v. mediaan van € 4.781/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →

Buurt in cijfers — Alkmaar

Inwoners1.025
Dichtheid3086 per km²
Gem. huishoudensgrootte1.8
Gemiddelde WOZ (buurt) € 479.000 deze listing +3% t.o.v. gem. WOZ
% huurwoning in buurt20%
Afstand basisschool1.2 km
Afstand supermarkt0.4 km
Afstand huisarts1.3 km
Afstand kinderdagverblijf1.0 km

Bron: CBS Open Data · Kerncijfers Wijken en Buurten 2025 · Buurtcode BU03610803 · Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?

Voorzieningen in de buurt

Basis-/middelbare school Vonk — 0.81 km · 23 totaal binnen zoekradius
Supermarkt Albert Heijn — 0.17 km · 11 totaal binnen zoekradius
Apotheek Kruisinga — 0.49 km · 2 totaal binnen zoekradius
Huisartsenpraktijk Homeopathie Alkmaar — 0.46 km · 3 totaal binnen zoekradius
Ziekenhuis Noordwest Ziekenhuisgroep locatie Alkmaar — 1.25 km · 6 totaal binnen zoekradius
OV-station Alkmaar — 0.97 km · 3 totaal binnen zoekradius
Restaurant Blue District — 0.14 km · 102 totaal binnen zoekradius

Hypotheek-indicatie

Maandlasten~€ 2.363 / maand
Benodigd bruto-inkomen~€ 101.087 per jaar
Groen-label-aftrek +€ 30.000 extra leenruimte
vanwege energielabel A++
NHG-eligibel Nee (boven NHG-grens € 450.000)

Reken voor mijn inkomen

Energierekening & CO2 (schatting)

Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A++ en 80 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.

Geschatte energiekosten ~€ 960 per jaar (~€ 80/maand)
Geschatte totaalkosten/maand ~€ 2.443 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering)
CO2-uitstoot ~720 kg per jaar
Gas-verbruik (geschat) ~160 m³ per jaar

Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)

Bouwjaar2023
BouwBestaande bouw
Soort objectTussenverdieping (appartement)
IsolatieVolledig geïsoleerd
VerwarmingStadsverwarming en gehele vloerverwarming
Warm waterStadsverwarming
Energielabel (officieel)A2
Inhoud281 m³
Indeling3 kamers (2 slaapkamers)
Op funda sindsMei 12, 2026

Verbouwings-equivalente woningen in Alkmaar

Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om op label A++ te komen. Alleen woningen waar de totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.

Hoe we dit berekenen

AdresLabel Vraagprijs+ verbouwing EffectiefΔ t.o.v. dit
Geert Groteplein 39 Oosterhout 92 A+ € 450.000 +€ 9.200
1 stap(pen)
  • A+→A++: € 9.200 (+ zonnepanelen, hybride warmtepomp)
€ 459.200 € -35.800
Spoorstraat 97 Spoorbuurt 83 A++ € 450.000 +€ 0 € 450.000 € -45.000
Zuidje 20 Schermerhorn 95 A+++ € 449.000 +€ 0 € 449.000 € -46.000
Laat 62 Binnenstad-Oost 88 A € 419.500 +€ 15.840
2 stap(pen)
  • A→A+: € 7.040 (+ zonnepanelen (klein))
  • A+→A++: € 8.800 (+ zonnepanelen, hybride warmtepomp)
€ 435.340 € -59.660
Tuinderspad 148 Oosterhout 89 A € 415.000 +€ 16.020
2 stap(pen)
  • A→A+: € 7.120 (+ zonnepanelen (klein))
  • A+→A++: € 8.900 (+ zonnepanelen, hybride warmtepomp)
€ 431.020 € -63.980
Spanjaardstraat 14 Binnenstad-Oost 74 A € 409.000 +€ 13.320
2 stap(pen)
  • A→A+: € 5.920 (+ zonnepanelen (klein))
  • A+→A++: € 7.400 (+ zonnepanelen, hybride warmtepomp)
€ 422.320 € -72.680
Emmastraat 48 Emmakwartier 68 A € 410.000 +€ 12.240
2 stap(pen)
  • A→A+: € 5.440 (+ zonnepanelen (klein))
  • A+→A++: € 6.800 (+ zonnepanelen, hybride warmtepomp)
€ 422.240 € -72.760
Lindenlaan 120 Nassaukwartier en Hout 69 D € 375.000 +€ 31.050
5 stap(pen)
  • D→C: € 4.830 (spouwmuur- + vloerisolatie)
  • C→B: € 6.210 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 7.590 (+ HR+++ glas, ventilatie)
  • A→A+: € 5.520 (+ zonnepanelen (klein))
  • A+→A++: € 6.900 (+ zonnepanelen, hybride warmtepomp)
€ 406.050 € -88.950

Alle vergelijkbare woningen (12)

Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.

AdresKamersLabelVraagprijs€/m²
Spoorstraat 97 Spoorbuurt 83 3 A++ € 450.000 € 5.422
Spanjaardstraat 14 Binnenstad-Oost 74 3 A € 409.000 € 5.527
Laat 62 Binnenstad-Oost 88 3 A € 419.500 € 4.767
Tuinderspad 148 Oosterhout 89 3 A € 415.000 € 4.663
Geert Groteplein 39 Oosterhout 92 3 A+ € 450.000 € 4.891
Emmastraat 48 Emmakwartier 68 3 A € 410.000 € 6.029
Willem de Zwijgerlaan 160 Dillenburg en Stadhouderskwartier 75 3 D € 325.000 € 4.333
Lindenlaan 120 Nassaukwartier en Hout 69 3 D € 375.000 € 5.435
Zuidje 20 Schermerhorn 95 3 A+++ € 449.000 € 4.726
Van Ostadelaan 16 De Hoef I en II 70 3 F € 325.000 € 4.643
Kreekwaard 3 Huiswaard-2-Oost 66 3 A € 350.000 € 5.303
Stalpaertstraat 127 Oosterhout 67 3 B € 295.000 € 4.403