house · resale
Bataviastraat 5
3531XA Utrecht · Laan van Nieuw-Guinea, Spinozaweg e.o. · wijk Wijk 01 West · Utrecht
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 86 m² |
| Perceel | 88 m² |
| Kamers | 4 (3 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Paul Dijkstra Makelaars (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 39 houses in Utrecht met 60–111 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 64e percentiel (+2.6% t.o.v. mediaan van € 6.452/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Utrecht
| Inwoners | 4.250 |
|---|---|
| Dichtheid | 14242 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.7 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 421.000 deze listing +35% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 52% |
| Afstand basisschool | 0.4 km |
| Afstand supermarkt | 0.5 km |
| Afstand huisarts | 0.5 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03440124
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Kinderdagverblyf Aspelin — 0.21 km · 30 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Partou — 0.42 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Groenhof — 0.29 km · 19 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Lombok Apotheek — 0.7 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Vleutenseweg — 0.35 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Van der Hoeven Kliniek — 2.09 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Utrecht Zuilen — 1.18 km · 10 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Mee Wah — 0.19 km · 23 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.716 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 121.522 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 86 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.376 per jaar (~€ 115/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.831 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1118 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~344 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouw | Bestaande bouw |
|---|---|
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Zadeldak |
| Isolatie | Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie |
| Verwarming | Warmtepomp |
| Warm water | Cv-ketel |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 319 m³ |
| Tuin | Achtertuin |
| Indeling | 4 kamers (3 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 14, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Utrecht
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Eikstraat 3 Oudwijk | 77 | D | € 550.000 |
+€ 20.790
3 stap(pen)
|
€ 570.790 | +€ 1.790 | |
| Troelstralaan 74 Staatsliedenbuurt | 95 | A++ | € 575.000 | +€ 0 | € 575.000 | +€ 6.000 | |
| Pijlstraat 13 Nijenoord, Hoogstraat en omgeving | 101 | A | € 575.000 | +€ 0 | € 575.000 | +€ 6.000 | |
| Balistraat 19 Lombok-Oost | 82 | C | € 550.000 |
+€ 12.710
2 stap(pen)
|
€ 562.710 | € -6.290 | |
| Daalseweg 66 Zuilen-Noord | 79 | B | € 549.000 |
+€ 8.690
1 stap(pen)
|
€ 557.690 | € -11.310 | |
| Ferdinand Bolstraat 27 Schildersbuurt | 68 | E | € 535.000 |
+€ 22.440
4 stap(pen)
|
€ 557.440 | € -11.560 | |
| Mierikswortelstraat 60 Parkwijk-Zuid | 94 | A | € 550.000 | +€ 0 | € 550.000 | € -19.000 | |
| Paardensprongstraat 11 Schaakbuurt en omgeving | 110 | A | € 550.000 | +€ 0 | € 550.000 | € -19.000 | |
| Mijdrechtstraat 55 Rivierenwijk | 109 | C | € 525.000 |
+€ 21.800
2 stap(pen)
|
€ 546.800 | € -22.200 | |
| Zilvergeldstraat 31 Pijlsweerd-Noord | 73 | A | € 595.000 | +€ 0 | € 595.000 | +€ 26.000 | |
| Gansstraat 96 Watervogelbuurt | 100 | B | € 585.000 |
+€ 11.000
1 stap(pen)
|
€ 596.000 | +€ 27.000 | |
| Gulden Hoeve 21 Vleuten | 105 | A | € 539.000 | +€ 0 | € 539.000 | € -30.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Westfalen 60 Lunetten-Zuid | 86 | 4 | A | € 525.000 | € 6.105 |
| Balistraat 19 Lombok-Oost | 82 | 4 | C | € 550.000 | € 6.707 |
| Anna Blamanstraat 14 Het Zand-West | 90 | 4 | A | € 525.000 | € 5.833 |
| Pippelingstraat 26 Ondiep | 81 | 4 | B | € 525.000 | € 6.481 |
| Mierikswortelstraat 60 Parkwijk-Zuid | 94 | 4 | A | € 550.000 | € 5.851 |
| Eikstraat 3 Oudwijk | 77 | 4 | D | € 550.000 | € 7.143 |
| Zonzijde 33 De Meern-Noord | 89 | 5 | B | € 495.000 | € 5.562 |
| Daalseweg 66 Zuilen-Noord | 79 | 5 | B | € 549.000 | € 6.949 |
| Bolstraat 93 Oudwijk | 97 | 4 | D | € 615.000 | € 6.340 |
| Croesestraat 114 Rivierenwijk | 80 | 3 | C | € 635.000 | € 7.938 |
| Hofnarlaan 13 Nieuw Hoograven-Zuid | 79 | 4 | C | € 445.000 | € 5.633 |
| Goedestraat 67 Wittevrouwen | 97 | 4 | E | € 629.000 | € 6.485 |