Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 91 m² |
| Perceel | 150 m² |
| Kamers | 4 (2 slaap) |
| Energielabel | C |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | ECHT Makelaars & Taxateurs (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 33 houses in Alkmaar met 63–118 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 81e percentiel (+25.3% t.o.v. mediaan van € 4.167/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Alkmaar
| Inwoners | 1.235 |
|---|---|
| Dichtheid | 2558 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.0 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 602.000 deze listing -21% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 10% |
| Afstand basisschool | 0.9 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 0.7 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.9 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03610106
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | An Nasr — 0.85 km · 11 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | Albert Heijn XL — 0.27 km · 9 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek De Eenhoorn — 1.06 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Homeopathie Alkmaar — 1.38 km |
| Ziekenhuis | Eerste Hart-long hulp — 0.67 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Alkmaar — 1.89 km |
| Restaurant | Roberto bar e cucina — 0.29 km · 6 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.268 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 103.261 per jaar |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel C en 91 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.275 per jaar (~€ 190/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.458 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~2002 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~819 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 819 per jaar en 819 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1906 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Samengesteld dak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen |
| Isolatie | Dakisolatie en dubbel glas |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas HR (gas gestookt combiketel uit 2021, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | C |
| Inhoud | 284 m³ |
| Tuin | Achtertuin en voortuin |
| Indeling | 4 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 12, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Alkmaar
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label C te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leopoldstraat 149 Vroonermeer-Zuid | 118 | A | € 485.000 | +€ 0 | € 485.000 | +€ 10.000 | |
| Gijsbrechtstraat 11 Dillenburg en Stadhouderskwartier | 117 | B | € 495.000 | +€ 0 | € 495.000 | +€ 20.000 | |
| Hoeverkade 4 Bloemwijk en Zocherkwartier | 116 | D | € 489.000 |
+€ 8.120
1 stap(pen)
|
€ 497.120 | +€ 22.120 | |
| Klokkengieterstraat 23 't Rak-Zuid | 110 | A++ | € 450.000 | +€ 0 | € 450.000 | € -25.000 | |
| Saturnusstraat 31 Oudorp-Centrum | 117 | A | € 445.000 | +€ 0 | € 445.000 | € -30.000 | |
| Zuidervaart 99 Zuidschermer | 94 | E | € 425.000 |
+€ 12.220
2 stap(pen)
|
€ 437.220 | € -37.780 | |
| Korte Landstraat 28 Staatsliedenkwartier en Landstraten | 90 | B | € 425.000 | +€ 0 | € 425.000 | € -50.000 | |
| Oostgraftdijk 29 Oost-Graftdijk | 102 | B | € 425.000 | +€ 0 | € 425.000 | € -50.000 | |
| Vogelezang 9 Nassaukwartier en Hout | 71 | C | € 425.000 | +€ 0 | € 425.000 | € -50.000 | |
| Voornestraat 11 De Mare | 107 | A | € 415.000 | +€ 0 | € 415.000 | € -60.000 | |
| Hooftstraat 31 Oud-Overdie | 83 | F | € 390.000 |
+€ 14.110
3 stap(pen)
|
€ 404.110 | € -70.890 | |
| Korte Landstraat 4 Staatsliedenkwartier en Landstraten | 98 | D | € 395.000 |
+€ 6.860
1 stap(pen)
|
€ 401.860 | € -73.140 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Zuidervaart 99 Zuidschermer | 94 | 4 | E | € 425.000 | € 4.521 |
| Gaffelstraat 21 't Rak-Noord | 89 | 4 | A | € 375.000 | € 4.213 |
| Korte Landstraat 28 Staatsliedenkwartier en Landstraten | 90 | 3 | B | € 425.000 | € 4.722 |
| Stalpaertstraat 70 Oosterhout | 98 | 4 | C | € 389.000 | € 3.969 |
| Hooftstraat 31 Oud-Overdie | 83 | 4 | F | € 390.000 | € 4.699 |
| Oostgraftdijk 29 Oost-Graftdijk | 102 | 4 | B | € 425.000 | € 4.167 |
| Meertouw 15 Graft | 96 | 5 | A | € 395.000 | € 4.115 |
| Korte Landstraat 4 Staatsliedenkwartier en Landstraten | 98 | 5 | D | € 395.000 | € 4.031 |
| Bergerweg 4 Spoorbuurt | 83 | 3 | C | € 395.000 | € 4.759 |
| Groot Nieuwland 45 Binnenstad-Oost | 92 | 3 | C | € 599.500 | € 6.516 |
| Hovenierstraat 36 't Rak-Zuid | 99 | 5 | B | € 375.000 | € 3.788 |
| Calabriëstraat 15 Daalmeer-Zuidwest | 90 | 5 | B | € 339.500 | € 3.772 |