apartment · resale
Helmholtzstraat 81
1098LH Amsterdam · Middenmeer-Zuid · wijk Middenmeer · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 64 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | C |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | RET Makelaars - De specialist van Amsterdam-Oost (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 239 apartments in Amsterdam met 44–83 m².
Rond mediaan. Deze woning zit in het 53e percentiel (+1.4% t.o.v. mediaan van € 8.475/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 5.140 |
|---|---|
| Dichtheid | 12983 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.1 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 634.000 deze listing -13% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 50% |
| Afstand basisschool | 0.6 km |
| Afstand supermarkt | 0.4 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.3 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363MN03
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | College De Meer — 0.07 km · 26 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Kindergarden — 0.36 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.13 km · 18 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Watergraafsmeer — 0.14 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Fysius Amsterdam Oost — 0.33 km · 13 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | OLVG, locatie Oost — 1.95 km |
| OV-station | Amsterdam Science Park — 0.55 km · 15 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Italian District — 0.16 km · 20 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.626 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 119.565 per jaar |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel C en 64 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.600 per jaar (~€ 133/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.759 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1408 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~576 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 576 per jaar en 576 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1953 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Bovenwoning (appartement) |
| Dak | Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Dubbel glas en volledig geïsoleerd |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas Kombi Kompakt HRE (gas gestookt combiketel uit 2024, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | C |
| Inhoud | 211 m³ |
| Indeling | 3 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 12, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label C te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Eerste Atjehstraat 105 Timorpleinbuurt-Zuid | 65 | B | € 550.000 | +€ 0 | € 550.000 | € 0 | |
| Laurierstraat 55 Elandsgrachtbuurt | 69 | B | € 550.000 | +€ 0 | € 550.000 | € 0 | |
| Roetersstraat 152 Sarphatistrook | 59 | C | € 550.000 | +€ 0 | € 550.000 | € 0 | |
| Curaçaostraat 122 Postjeskade e.o. | 59 | D | € 545.000 |
+€ 4.130
1 stap(pen)
|
€ 549.130 | € -870 | |
| Nieuwe Hoogstraat 33 Zuiderkerkbuurt | 68 | B | € 560.000 | +€ 0 | € 560.000 | +€ 10.000 | |
| Willem de Zwijgerlaan 28 Geuzenhofbuurt | 67 | F | € 525.000 |
+€ 11.390
3 stap(pen)
|
€ 536.390 | € -13.610 | |
| Crynssenstraat 60 Paramariboplein e.o. | 61 | F | € 525.000 |
+€ 10.370
3 stap(pen)
|
€ 535.370 | € -14.630 | |
| Egidiusstraat 63 Erasmusparkbuurt-West | 70 | A | € 535.000 | +€ 0 | € 535.000 | € -15.000 | |
| Bilderdijkstraat 188 Da Costabuurt-Zuid | 63 | A | € 535.000 | +€ 0 | € 535.000 | € -15.000 | |
| Oude-IJselstraat 26 IJselbuurt-West | 57 | D | € 525.000 |
+€ 3.990
1 stap(pen)
|
€ 528.990 | € -21.010 | |
| Nieuwe Achtergracht 51 Weesperbuurt | 64 | C | € 575.000 | +€ 0 | € 575.000 | +€ 25.000 | |
| Overtoom 414 Cremerbuurt-West | 63 | C | € 525.000 | +€ 0 | € 525.000 | € -25.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Eerste Atjehstraat 105 Timorpleinbuurt-Zuid | 65 | 3 | B | € 550.000 | € 8.462 |
| Nieuwe Achtergracht 51 Weesperbuurt | 64 | 3 | C | € 575.000 | € 8.984 |
| Overtoom 414 Cremerbuurt-West | 63 | 3 | C | € 525.000 | € 8.333 |
| Sloterkade 2 Surinamepleinbuurt | 65 | 3 | B | € 595.000 | € 9.154 |
| Marnixstraat 323 Marnixbuurt-Midden | 63 | 3 | C | € 495.000 | € 7.857 |
| Woestduinstraat 77 Westlandgrachtbuurt | 65 | 3 | C | € 495.000 | € 7.615 |
| Celebesstraat 34 Timorpleinbuurt-Noord | 66 | 3 | C | € 600.000 | € 9.091 |
| Marnixstraat 315 Marnixbuurt-Midden | 61 | 3 | B | € 595.000 | € 9.754 |
| Nieuwe Hoogstraat 33 Zuiderkerkbuurt | 68 | 3 | B | € 560.000 | € 8.235 |
| President Kennedylaan 122 Rijnbuurt-Oost | 65 | 3 | C | € 479.000 | € 7.369 |
| Bilderdijkstraat 72 Da Costabuurt-Noord | 60 | 3 | C | € 525.000 | € 8.750 |
| Hertspieghelweg 70 Bosleeuw | 64 | 3 | C | € 475.000 | € 7.422 |