apartment · resale
Overtoom 414
1054JT Amsterdam · Cremerbuurt-West · wijk Overtoomse Sluis · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 63 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | C |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | CSV Makelaars B.V. (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 228 apartments in Amsterdam met 44–81 m².
Rond mediaan. Deze woning zit in het 45e percentiel (-1.7% t.o.v. mediaan van € 8.475/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Overtoom
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Overtoom 166 | 66 | A | € 650.000 | € 9.848 |
| Overtoom 311 | 177 | D | € 1.850.000 | € 10.452 |
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 5.580 |
|---|---|
| Dichtheid | 28368 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.6 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 556.000 deze listing -6% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 66% |
| Afstand basisschool | 0.5 km |
| Afstand supermarkt | 0.4 km |
| Afstand huisarts | 0.7 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.3 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363ET01
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Brede School Annie M.G. Schmidt — 0.21 km · 38 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Natuurfontein WG — 0.47 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.12 km · 37 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Staring apotheek — 0.19 km · 10 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Fijnhout — 0.22 km · 12 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Reade (JBI) — 1.62 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Busstation Elandsgracht — 1.32 km · 17 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Gitane — 0.12 km · 158 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.506 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 114.130 per jaar |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel C en 63 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.575 per jaar (~€ 131/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.637 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1386 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~567 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 567 per jaar en 567 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1912 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Bovenwoning (appartement) |
| Isolatie | Dubbel glas |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Gas gestookt combiketel uit 2024 |
| Energielabel (officieel) | C |
| Inhoud | 213 m³ |
| Indeling | 3 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 11, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label C te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilderdijkstraat 72 Da Costabuurt-Noord | 60 | C | € 525.000 | +€ 0 | € 525.000 | € 0 | |
| Van Oldenbarneveldtstraat 78 Frederik Hendrikbuurt-Zuidoost | 62 | B | € 525.000 | +€ 0 | € 525.000 | € 0 | |
| Legmeerstraat 24 Legmeerpleinbuurt | 60 | C | € 525.000 | +€ 0 | € 525.000 | € 0 | |
| Oude-IJselstraat 26 IJselbuurt-West | 57 | D | € 525.000 |
+€ 3.990
1 stap(pen)
|
€ 528.990 | +€ 3.990 | |
| Bilderdijkstraat 188 Da Costabuurt-Zuid | 63 | A | € 535.000 | +€ 0 | € 535.000 | +€ 10.000 | |
| Egidiusstraat 63 Erasmusparkbuurt-West | 70 | A | € 535.000 | +€ 0 | € 535.000 | +€ 10.000 | |
| Crynssenstraat 60 Paramariboplein e.o. | 61 | F | € 525.000 |
+€ 10.370
3 stap(pen)
|
€ 535.370 | +€ 10.370 | |
| Willem de Zwijgerlaan 28 Geuzenhofbuurt | 67 | F | € 525.000 |
+€ 11.390
3 stap(pen)
|
€ 536.390 | +€ 11.390 | |
| Kinderdijkstraat 28 Scheldebuurt-Oost | 60 | E | € 500.000 |
+€ 7.800
2 stap(pen)
|
€ 507.800 | € -17.200 | |
| De Clercqstraat 7 Da Costabuurt-Noord | 63 | D | € 500.000 |
+€ 4.410
1 stap(pen)
|
€ 504.410 | € -20.590 | |
| Curaçaostraat 122 Postjeskade e.o. | 59 | D | € 545.000 |
+€ 4.130
1 stap(pen)
|
€ 549.130 | +€ 24.130 | |
| Helmholtzstraat 81 Middenmeer-Zuid | 64 | C | € 550.000 | +€ 0 | € 550.000 | +€ 25.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Marnixstraat 323 Marnixbuurt-Midden | 63 | 3 | C | € 495.000 | € 7.857 |
| Helmholtzstraat 81 Middenmeer-Zuid | 64 | 3 | C | € 550.000 | € 8.594 |
| Eerste Atjehstraat 105 Timorpleinbuurt-Zuid | 65 | 3 | B | € 550.000 | € 8.462 |
| Woestduinstraat 77 Westlandgrachtbuurt | 65 | 3 | C | € 495.000 | € 7.615 |
| Bilderdijkstraat 72 Da Costabuurt-Noord | 60 | 3 | C | € 525.000 | € 8.750 |
| Celebesstraat 58 Timorpleinbuurt-Zuid | 61 | 3 | B | € 485.000 | € 7.951 |
| Hertspieghelweg 70 Bosleeuw | 64 | 3 | C | € 475.000 | € 7.422 |
| Nieuwe Achtergracht 51 Weesperbuurt | 64 | 3 | C | € 575.000 | € 8.984 |
| Kinderdijkstraat 28 Scheldebuurt-Oost | 60 | 3 | E | € 500.000 | € 8.333 |
| President Kennedylaan 122 Rijnbuurt-Oost | 65 | 3 | C | € 479.000 | € 7.369 |
| Kramatweg 9 Makassarpleinbuurt | 65 | 3 | D | € 475.000 | € 7.308 |
| Curaçaostraat 122 Postjeskade e.o. | 59 | 3 | D | € 545.000 | € 9.237 |