apartment · resale
Drinkwaterweg 533
3063VE Rotterdam · De Esch · wijk Kralingen-Crooswijk · Rotterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 86 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | A+ |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Kettner NVM Makelaars (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 166 apartments in Rotterdam met 60–111 m².
Rond mediaan. Deze woning zit in het 50e percentiel (0.0% t.o.v. mediaan van € 4.872/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Drinkwaterweg
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Drinkwaterweg 535 | 87 | A | € 425.000 | € 4.885 |
Buurt in cijfers — Rotterdam
| Inwoners | 4.605 |
|---|---|
| Dichtheid | 2726 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.6 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 337.000 deze listing +24% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 78% |
| Afstand basisschool | 0.7 km |
| Afstand supermarkt | 0.8 km |
| Afstand huisarts | 0.8 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.7 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU05990845
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | (naamloos) — 0.27 km · 13 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Sjakie — 0.67 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | PLUS — 0.44 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Benu — 1.44 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Roseknoop — 1.13 km |
| Ziekenhuis | Polikliniek Kralingen — 1.7 km · 10 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Rotterdam Zuid — 0.95 km · 16 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | De Watertoren — 0.29 km · 11 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.000 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 86.739 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 20.000 extra leenruimte vanwege energielabel A+ |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A+ en 86 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.204 per jaar (~€ 100/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.100 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~946 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~258 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1991 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Portiekflat (appartement) |
| Dak | Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Dubbel glas en volledig geïsoleerd |
| Verwarming | Stadsverwarming |
| Warm water | Stadsverwarming |
| Energielabel (officieel) | A1 |
| Inhoud | 255 m³ |
| Indeling | 3 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 12, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Rotterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A+ te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Statenweg 70 Blijdorp | 84 | C | € 395.000 |
+€ 23.520
3 stap(pen)
|
€ 418.520 | € -480 | |
| Brielselaan 18 Tarwewijk | 92 | A+ | € 420.000 | +€ 0 | € 420.000 | +€ 1.000 | |
| Aalscholverstraat 67 Oud Charlois | 94 | B | € 399.500 |
+€ 17.860
2 stap(pen)
|
€ 417.360 | € -1.640 | |
| Hondiusstraat 10 Middelland | 74 | A | € 415.000 |
+€ 5.920
1 stap(pen)
|
€ 420.920 | +€ 1.920 | |
| Elektroweg 268 Hillegersberg Zuid | 79 | A | € 410.000 |
+€ 6.320
1 stap(pen)
|
€ 416.320 | € -2.680 | |
| Gaffelstraat 56 Oude Westen | 74 | B | € 395.000 |
+€ 14.060
2 stap(pen)
|
€ 409.060 | € -9.940 | |
| Jacques Dutilhweg 701 's-Gravenland | 93 | A | € 399.000 |
+€ 7.440
1 stap(pen)
|
€ 406.440 | € -12.560 | |
| Honingerdijk 57 Struisenburg | 85 | A | € 425.000 |
+€ 6.800
1 stap(pen)
|
€ 431.800 | +€ 12.800 | |
| Beukelaarsstraat 80 Hillesluis | 90 | A | € 399.000 |
+€ 7.200
1 stap(pen)
|
€ 406.200 | € -12.800 | |
| Drinkwaterweg 535 De Esch | 87 | A | € 425.000 |
+€ 6.960
1 stap(pen)
|
€ 431.960 | +€ 12.960 | |
| Van Heukelomstraat 315 Het Lage Land | 88 | A | € 399.000 |
+€ 7.040
1 stap(pen)
|
€ 406.040 | € -12.960 | |
| Rochussenstraat 231 Middelland | 82 | A | € 399.000 |
+€ 6.560
1 stap(pen)
|
€ 405.560 | € -13.440 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Honingerdijk 57 Struisenburg | 85 | 3 | A | € 425.000 | € 5.000 |
| Drinkwaterweg 535 De Esch | 87 | 3 | A | € 425.000 | € 4.885 |
| Weena 33 Cs Kwartier | 87 | 3 | A | € 450.000 | € 5.172 |
| West-Kruiskade 31 Oude Westen | 84 | 3 | A | € 389.000 | € 4.631 |
| Rochussenstraat 231 Middelland | 82 | 3 | A | € 399.000 | € 4.866 |
| Zijl 1 Stadsdriehoek | 81 | 3 | D | € 430.000 | € 5.309 |
| Brielselaan 18 Tarwewijk | 92 | 3 | A+ | € 420.000 | € 4.565 |
| Librijesteeg 239 Stadsdriehoek | 89 | 3 | A | € 475.000 | € 5.337 |
| Berkelselaan 181 Liskwartier | 89 | 3 | A | € 475.000 | € 5.337 |
| Rakstraat 18 Nieuw Crooswijk | 84 | 3 | A | € 480.000 | € 5.714 |
| Elektroweg 268 Hillegersberg Zuid | 79 | 3 | A | € 410.000 | € 5.190 |
| Beukelaarsstraat 80 Hillesluis | 86 | 3 | A | € 349.000 | € 4.058 |