house · resale
Troelstralaan 74
3515CK Utrecht · Staatsliedenbuurt · wijk Wijk 04 Noordoost · Utrecht
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 95 m² |
| Perceel | 56 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | A++ |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Gevaert Makelaars (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 59 houses in Utrecht met 66–123 m².
Rond mediaan. Deze woning zit in het 52e percentiel (+2.9% t.o.v. mediaan van € 5.882/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Utrecht
| Inwoners | 1.375 |
|---|---|
| Dichtheid | 10991 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.0 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 480.000 deze listing +20% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 72% |
| Afstand basisschool | 0.4 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 0.7 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.2 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03440413
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Basisschool De Fakkel — 0.15 km · 34 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Jonas — 0.34 km |
| Supermarkt | Jumbo — 0.35 km · 28 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Van den Bergh's Apotheek — 0.52 km · 9 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Tuinwijk — 0.53 km · 14 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Van der Hoeven Kliniek (De Wierde) — 0.23 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Utrecht Overvecht — 1.02 km · 10 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Hygge — 0.1 km · 31 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.745 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 118.478 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 30.000 extra leenruimte vanwege energielabel A++ |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A++ en 95 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.140 per jaar (~€ 95/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.840 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~855 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~190 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 2011 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Lessenaardak bedekt met pannen |
| Isolatie | Volledig geïsoleerd |
| Verwarming | Stadsverwarming en gedeeltelijke vloerverwarming |
| Warm water | Stadsverwarming |
| Energielabel (officieel) | A2 |
| Inhoud | 365 m³ |
| Indeling | 3 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 12, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Utrecht
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A++ te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balistraat 19 Lombok-Oost | 82 | C | € 550.000 |
+€ 27.470
4 stap(pen)
|
€ 577.470 | +€ 2.470 | |
| Bataviastraat 5 Laan van Nieuw-Guinea, Spinozaweg e.o. | 86 | A | € 569.000 |
+€ 9.460
2 stap(pen)
|
€ 578.460 | +€ 3.460 | |
| Paardensprongstraat 11 Schaakbuurt en omgeving | 110 | A | € 550.000 |
+€ 19.800
2 stap(pen)
|
€ 569.800 | € -5.200 | |
| Ferdinand Bolstraat 27 Schildersbuurt | 68 | E | € 535.000 |
+€ 34.680
6 stap(pen)
|
€ 569.680 | € -5.320 | |
| Mierikswortelstraat 60 Parkwijk-Zuid | 94 | A | € 550.000 |
+€ 16.920
2 stap(pen)
|
€ 566.920 | € -8.080 | |
| Eikstraat 3 Oudwijk | 77 | D | € 550.000 |
+€ 34.650
5 stap(pen)
|
€ 584.650 | +€ 9.650 | |
| Gulden Hoeve 21 Vleuten | 105 | A | € 539.000 |
+€ 18.900
2 stap(pen)
|
€ 557.900 | € -17.100 | |
| Pippelingstraat 26 Ondiep | 81 | B | € 525.000 |
+€ 23.490
3 stap(pen)
|
€ 548.490 | € -26.510 | |
| Zilvergeldstraat 31 Pijlsweerd-Noord | 73 | A | € 595.000 |
+€ 13.140
2 stap(pen)
|
€ 608.140 | +€ 33.140 | |
| Anna Blamanstraat 14 Het Zand-West | 90 | A | € 525.000 |
+€ 16.200
2 stap(pen)
|
€ 541.200 | € -33.800 | |
| Westfalen 60 Lunetten-Zuid | 86 | A | € 525.000 |
+€ 15.480
2 stap(pen)
|
€ 540.480 | € -34.520 | |
| Van der Helststraat 9 Schildersbuurt | 68 | G | € 495.000 |
+€ 39.440
8 stap(pen)
|
€ 534.440 | € -40.560 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Mierikswortelstraat 60 Parkwijk-Zuid | 94 | 4 | A | € 550.000 | € 5.851 |
| Bolstraat 93 Oudwijk | 97 | 4 | D | € 615.000 | € 6.340 |
| Goedestraat 67 Wittevrouwen | 97 | 4 | E | € 629.000 | € 6.485 |
| Koekoekstraat 41 Vogelenbuurt | 98 | 3 | D | € 450.000 | € 4.592 |
| Anna Blamanstraat 14 Het Zand-West | 90 | 4 | A | € 525.000 | € 5.833 |
| Bataviastraat 5 Laan van Nieuw-Guinea, Spinozaweg e.o. | 86 | 4 | A | € 569.000 | € 6.616 |
| Westfalen 60 Lunetten-Zuid | 86 | 4 | A | € 525.000 | € 6.105 |
| Noorderplaat 6 Veldhuizen | 103 | 4 | A | € 495.000 | € 4.806 |
| Gulden Hoeve 21 Vleuten | 105 | 4 | A | € 539.000 | € 5.133 |
| Croesestraat 114 Rivierenwijk | 80 | 3 | C | € 635.000 | € 7.938 |
| Balistraat 19 Lombok-Oost | 82 | 4 | C | € 550.000 | € 6.707 |
| Pippelingstraat 26 Ondiep | 81 | 4 | B | € 525.000 | € 6.481 |