apartment · resale
Schimmelstraat 16
1053TG Amsterdam · Bellamybuurt-Noord · wijk Bellamybuurt · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 37 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Bart Postema Makelaardij B.V. (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 60 apartments in Amsterdam met 25–48 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 75e percentiel (+8.9% t.o.v. mediaan van € 9.559/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 2.390 |
|---|---|
| Dichtheid | 24907 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.7 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 556.000 deze listing -31% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 75% |
| Afstand basisschool | 0.5 km |
| Afstand supermarkt | 0.4 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.2 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363EP01
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Obs De Waterkant — 0.29 km · 28 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Junior Service Amsterdam — 0.39 km · 9 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | ALDI — 0.33 km · 34 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Benu — 0.45 km · 15 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisarsten Bellamyplein — 0.2 km · 14 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Reade (JBI) — 1.44 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Busstation Elandsgracht — 0.78 km · 20 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Hotel Larende — 0.04 km · 174 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.838 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 81.522 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 37 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 592 per jaar (~€ 49/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 1.887 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~481 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~148 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1912 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Bovenwoning (appartement) |
| Isolatie | Dubbel glas |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas HRE 28/24 A (gas gestookt combiketel uit 2022, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 126 m³ |
| Indeling | 3 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 11, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fagelstraat 68 Frederik Hendrikbuurt-Noord | 40 | D | € 375.000 |
+€ 10.800
3 stap(pen)
|
€ 385.800 | +€ 800 | |
| Westerkade 10 Zaagpoortbuurt | 42 | C | € 375.000 |
+€ 8.400
2 stap(pen)
|
€ 383.400 | € -1.600 | |
| Solebaystraat 82 Gibraltarbuurt | 44 | E | € 375.000 |
+€ 14.520
4 stap(pen)
|
€ 389.520 | +€ 4.520 | |
| Buitenzagerij 11 IJplein e.o. | 43 | B | € 375.000 |
+€ 4.730
1 stap(pen)
|
€ 379.730 | € -5.270 | |
| Wormerveerstraat 5 Spaarndammerbuurt-Zuidwest | 40 | B | € 375.000 |
+€ 4.400
1 stap(pen)
|
€ 379.400 | € -5.600 | |
| Albert Cuypstraat 99 Sarphatiparkbuurt | 40 | C | € 385.000 |
+€ 8.000
2 stap(pen)
|
€ 393.000 | +€ 8.000 | |
+€ 8.000
2 stap(pen)
|
€ 393.000 | +€ 8.000 | |
| Eerste Helmersstraat 147 WG-terrein | 37 | C | € 389.000 |
+€ 7.400
2 stap(pen)
|
€ 396.400 | +€ 11.400 | |
| Kinkerstraat 278 Bellamybuurt-Zuid | 45 | D | € 385.000 |
+€ 12.150
3 stap(pen)
|
€ 397.150 | +€ 12.150 | |
| Molukkenstraat 90 Timorpleinbuurt-Zuid | 39 | C | € 365.000 |
+€ 7.800
2 stap(pen)
|
€ 372.800 | € -12.200 | |
| Transvaalstraat 13 Transvaalbuurt-Oost | 38 | C | € 395.000 |
+€ 7.600
2 stap(pen)
|
€ 402.600 | +€ 17.600 | |
| Dick Greinerstraat 30 Architectenbuurt | 44 | B | € 400.000 |
+€ 4.840
1 stap(pen)
|
€ 404.840 | +€ 19.840 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Van Heemskerckstraat 33 Zeeheldenbuurt | 36 | 3 | D | € 350.000 | € 9.722 |
| Eerste Helmersstraat 147 WG-terrein | 37 | 2 | C | € 389.000 | € 10.514 |
| Quellijnstraat 150 Gerard Doubuurt | 37 | 2 | E | € 400.000 | € 10.811 |
| Transvaalstraat 13 Transvaalbuurt-Oost | 38 | 2 | C | € 395.000 | € 10.395 |
| Blankenstraat 137 Czaar Peterbuurt | 37 | 2 | A | € 340.000 | € 9.189 |
| Molukkenstraat 90 Timorpleinbuurt-Zuid | 39 | 2 | C | € 365.000 | € 9.359 |
| Lootsstraat 24 Lootsbuurt | 38 | 2 | D | € 340.000 | € 8.947 |
| Albert Cuypstraat 99 Sarphatiparkbuurt | 40 | 2 | C | € 385.000 | € 9.625 |
| Wormerveerstraat 5 Spaarndammerbuurt-Zuidwest | 40 | 4 | B | € 375.000 | € 9.375 |
| Fagelstraat 68 Frederik Hendrikbuurt-Noord | 40 | 2 | D | € 375.000 | € 9.375 |
| Da Costastraat 65 Da Costabuurt-Noord | 40 | 2 | B | € 352.000 | € 8.800 |