house · resale
Lijsterbesstraat 57
9861EB Grootegast · Grootegast · wijk Wijk 00 Grootegast · Westerkwartier
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 117 m² |
| Perceel | 191 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | De Flexibele Makelaar, NVM Makelaardij (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 19 houses in Westerkwartier met 81–152 m².
Onder de markt. Deze woning zit in het 21e percentiel (-21.4% t.o.v. mediaan van € 3.252/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Westerkwartier
| Inwoners | 3.355 |
|---|---|
| Dichtheid | 923 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.2 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 281.000 deze listing +6% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 38% |
| Afstand basisschool | 0.5 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 0.5 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.6 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU19690000
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Christal — 0.21 km · 4 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | SKSG Grootegast — 0.31 km |
| Supermarkt | Poiesz — 0.1 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Grootegast — 0.28 km |
| Huisartsenpraktijk | Gezondheidscentrum Grootegast — 0.19 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Anatolia — 0.08 km · 3 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.427 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 63.913 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 117 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.340 per jaar (~€ 195/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 1.622 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1989 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~702 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 468 per jaar en 468 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1975 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Zadeldak bedekt met pannen |
| Isolatie | Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Remeha Avanta (gas gestookt combiketel uit 2011, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 403 m³ |
| Tuin | Achtertuin en voortuin |
| Indeling | 5 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | 2 weken |
Verbouwings-equivalente woningen in Westerkwartier
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Grote Veenbrandstraat 14 Bebouwde kom Zevenhuizen | 88 | A | € 300.000 | +€ 0 | € 300.000 | +€ 1.000 | |
| Brugstraat 28 Pieterzijl | 129 | F | € 269.000 |
+€ 33.540
4 stap(pen)
|
€ 302.540 | +€ 3.540 | |
| Hoofdstraat 57 Niezijl | 128 | C | € 265.000 |
+€ 11.520
1 stap(pen)
|
€ 276.520 | € -22.480 | |
| Kemphaan 1 Grootegast | 102 | C | € 319.500 |
+€ 9.180
1 stap(pen)
|
€ 328.680 | +€ 29.680 | |
| Lindensteinlaan 103 Rodenburg en omgeving | 132 | D | € 325.000 |
+€ 21.120
2 stap(pen)
|
€ 346.120 | +€ 47.120 | |
| Buitensingel 46 Oldehove | 137 | A | € 350.000 | +€ 0 | € 350.000 | +€ 51.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Brugstraat 28 Pieterzijl | 129 | 5 | F | € 269.000 | € 2.085 |
| Hoofdstraat 57 Niezijl | 128 | 4 | C | € 265.000 | € 2.070 |
| Het Logement 3 Marum | 123 | 4 | A | € 369.000 | € 3.000 |
| Kemphaan 1 Grootegast | 102 | 4 | C | € 319.500 | € 3.132 |
| Lindensteinlaan 103 Rodenburg en omgeving | 132 | 4 | D | € 325.000 | € 2.462 |
| Pastorije 80 Bebouwde kom Tolbert | 123 | 5 | A | € 400.000 | € 3.252 |
| M H Trompstraat 3 Zuidhorn | 101 | 5 | C | € 375.000 | € 3.713 |
| Trambaan 3 Bebouwde kom Tolbert | 116 | 4 | A+++ | € 397.000 | € 3.422 |
| Buitensingel 46 Oldehove | 137 | 6 | A | € 350.000 | € 2.555 |
| Provincialeweg 73 Doezum | 92 | 5 | F | € 349.000 | € 3.793 |
| Troelstraweg 71 Zuidhorn | 133 | 4 | C | € 395.000 | € 2.970 |
| Plantsoen 18 De Wilp (gedeeltelijk) | 121 | 5 | C | € 450.000 | € 3.719 |