databuurt cijfers per buurt
10046 listings 335 gemeenten snapshot

apartment · resale

Avondsterlaan 72

9742KD Groningen · Paddepoel-Noord · wijk Nieuw-Noord · Groningen

€ 250.000
€ 2.717 / m²
92 3kamers B
Foto 1 van Avondsterlaan 72 Foto 2 van Avondsterlaan 72 Foto 3 van Avondsterlaan 72 Foto 4 van Avondsterlaan 72 Foto 5 van Avondsterlaan 72 Foto 6 van Avondsterlaan 72 Foto 7 van Avondsterlaan 72 Foto 8 van Avondsterlaan 72 Foto 9 van Avondsterlaan 72 Foto 10 van Avondsterlaan 72 Foto 11 van Avondsterlaan 72 Foto 12 van Avondsterlaan 72

Kenmerken

Typeapartment (resale)
Woonopp.92 m²
Kamers3 (2 slaap)

Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen

€/m² van deze woning vergeleken met 33 apartments in Groningen met 64–119 m².

Onder de markt. Deze woning zit in het 0e percentiel (-26.5% t.o.v. mediaan van € 3.699/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →

Buurt in cijfers — Groningen

Inwoners6.075
Dichtheid9201 per km²
Gem. huishoudensgrootte1.4
Gemiddelde WOZ (buurt) € 230.000 deze listing +9% t.o.v. gem. WOZ
% huurwoning in buurt73%
Afstand basisschool0.5 km
Afstand supermarkt0.5 km
Afstand huisarts0.4 km
Afstand kinderdagverblijf0.4 km

Bron: CBS Open Data · Kerncijfers Wijken en Buurten 2025 · Buurtcode BU00141002 · Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?

Voorzieningen in de buurt

Basis-/middelbare school Bisschop Bekkersschool — 0.39 km · 18 totaal binnen zoekradius
Kinderdagverblijf Het Kinderparadijs — 0.75 km · 2 totaal binnen zoekradius
Supermarkt SPAR — 0.54 km · 11 totaal binnen zoekradius
Apotheek Apotheek De Vuursteen — 0.42 km · 4 totaal binnen zoekradius
Huisartsenpraktijk Zorg van de Zaak — 0.08 km · 11 totaal binnen zoekradius
Ziekenhuis Universitair Medisch Centrum Groningen — 2.76 km · 2 totaal binnen zoekradius
OV-station Station Noord — 1.47 km · 5 totaal binnen zoekradius
Restaurant Bernlef — 0.48 km · 7 totaal binnen zoekradius

Hypotheek-indicatie

Maandlasten~€ 1.194 / maand
Benodigd bruto-inkomen~€ 53.261 per jaar
Groen-label-aftrek +€ 5.000 extra leenruimte
vanwege energielabel B
NHG-eligibel Ja (onder NHG-grens € 450.000)

Reken voor mijn inkomen

Energierekening & CO2 (schatting)

Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 92 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.

Geschatte energiekosten ~€ 1.840 per jaar (~€ 153/maand)
Geschatte totaalkosten/maand ~€ 1.347 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering)
CO2-uitstoot ~1564 kg per jaar
Gas-verbruik (geschat) ~552 m³ per jaar
Bij upgrade naar label A bespaar je ~€ 368 per jaar en 368 kg CO2. Bekijk verbouwkosten →

Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)

Bouwjaar1974
BouwBestaande bouw
Soort objectGalerijflat (appartement)
DakPlat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking
IsolatieDubbel glas
VerwarmingCv-ketel
Warm waterCv-ketel
CV-ketelIntergas (gas gestookt combiketel uit 2021, eigendom)
Energielabel (officieel)B
Inhoud297 m³
Indeling3 kamers (2 slaapkamers)
Op funda sinds2 weken

Verbouwings-equivalente woningen in Groningen

Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om op label B te komen. Alleen woningen waar de totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.

Hoe we dit berekenen

AdresLabel Vraagprijs+ verbouwing EffectiefΔ t.o.v. dit
Plutolaan 367 Paddepoel-Noord 81 A € 250.000 +€ 0 € 250.000 € 0
Spaanse Aakstraat 81 Selwerd 74 A+ € 250.000 +€ 0 € 250.000 € 0
Bremstraat 43 Selwerd 73 C € 240.000 +€ 6.570
1 stap(pen)
  • C→B: € 6.570 (+ HR++ glas)
€ 246.570 € -3.430
Nicolaas Beetsstraat 97 De Wijert 73 A € 245.000 +€ 0 € 245.000 € -5.000
Peizerweg 68 Zeeheldenbuurt 78 C € 235.000 +€ 7.020
1 stap(pen)
  • C→B: € 7.020 (+ HR++ glas)
€ 242.020 € -7.980
Donderslaan 94 Corpus den Hoorn 68 D € 250.000 +€ 10.880
2 stap(pen)
  • D→C: € 4.760 (spouwmuur- + vloerisolatie)
  • C→B: € 6.120 (+ HR++ glas)
€ 260.880 +€ 10.880
Hoendiep 69 Kostverloren 73 A € 270.000 +€ 0 € 270.000 +€ 20.000
Huygensstraat 42 Grunobuurt 75 A € 275.000 +€ 0 € 275.000 +€ 25.000
Vondellaan 32 De Wijert 71 F € 259.000 +€ 18.460
4 stap(pen)
  • F→E: € 2.840 (vloer- of dakisolatie)
  • E→D: € 4.260 (vloer + dak isolatie)
  • D→C: € 4.970 (spouwmuur- + vloerisolatie)
  • C→B: € 6.390 (+ HR++ glas)
€ 277.460 +€ 27.460
Groen van Prinstererlaan 75 Coendersborg 80 D € 269.500 +€ 12.800
2 stap(pen)
  • D→C: € 5.600 (spouwmuur- + vloerisolatie)
  • C→B: € 7.200 (+ HR++ glas)
€ 282.300 +€ 32.300
Marwixstraat 17 Badstratenbuurt 69 D € 275.000 +€ 11.040
2 stap(pen)
  • D→C: € 4.830 (spouwmuur- + vloerisolatie)
  • C→B: € 6.210 (+ HR++ glas)
€ 286.040 +€ 36.040
Wagnersingel 29 Helpman 74 C € 285.000 +€ 6.660
1 stap(pen)
  • C→B: € 6.660 (+ HR++ glas)
€ 291.660 +€ 41.660

Alle vergelijkbare woningen (12)

Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.

AdresKamersLabelVraagprijs€/m²
Plutolaan 367 Paddepoel-Noord 81 3 A € 250.000 € 3.086
Groen van Prinstererlaan 75 Coendersborg 80 3 D € 269.500 € 3.369
Siersteenlaan 468 Vinkhuizen-Zuid 91 3 A € 325.000 € 3.571
Slachthuisstraat 69 Bloemenbuurt 83 4 A € 299.000 € 3.602
S.O.J. Palmelaan 136 Hoornse Meer 79 3 C € 299.000 € 3.785
Peizerweg 68 Zeeheldenbuurt 78 4 C € 235.000 € 3.013
Huygensstraat 42 Grunobuurt 75 3 A € 275.000 € 3.667
Molenweg 13 Haren-Centrum 76 3 A € 295.000 € 3.882
Wagnersingel 29 Helpman 74 3 C € 285.000 € 3.851
Hoendiep 69 Kostverloren 73 3 A € 270.000 € 3.699
Spaanse Aakstraat 81 Selwerd 74 4 A+ € 250.000 € 3.378
Vondellaan 32 De Wijert 71 3 F € 259.000 € 3.648