apartment · resale
Polanenstraat 62
1013WB Amsterdam · Spaarndammerbuurt-Zuidwest · wijk Spaarndammerbuurt/Zeeheldenbuurt · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 136 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | 't Huys Makelaardij (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 132 apartments in Amsterdam met 95–176 m².
Rond mediaan. Deze woning zit in het 46e percentiel (-1.3% t.o.v. mediaan van € 8.010/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 1.830 |
|---|---|
| Dichtheid | 24160 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.6 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 447.000 deze listing +140% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 71% |
| Afstand basisschool | 1.1 km |
| Afstand supermarkt | 0.3 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.3 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363EB06
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Brede School De Spaarndammerhout — 0.37 km · 15 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Ukkie Puk — 0.19 km |
| Supermarkt | Jumbo — 0.18 km · 12 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Spaarndammer Apotheek — 0.15 km · 8 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | U-clinic — 0.48 km · 11 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Reade (JBI) — 3.05 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Isolatorweg — 1.89 km · 14 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | yayang gezonder & bijzonder — 0.13 km · 58 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 5.132 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 231.522 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 136 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.176 per jaar (~€ 181/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 5.313 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1768 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~544 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1921 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Bovenwoning (appartement) |
| Dak | Samengesteld dak bedekt met pannen |
| Isolatie | Volledig geïsoleerd |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Remeha (gas gestookt combiketel uit 2014, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 441 m³ |
| Indeling | 5 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | 2 weken |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Amsteldijk 162 Kromme Mijdrechtbuurt | 120 | C | € 1.049.000 |
+€ 24.000
2 stap(pen)
|
€ 1.073.000 | € -2.000 | |
| Wilhelminastraat 117 Cremerbuurt-West | 110 | B | € 1.050.000 |
+€ 12.100
1 stap(pen)
|
€ 1.062.100 | € -12.900 | |
| Elstarstraat 149 De Bongerd | 152 | A+ | € 1.095.000 | +€ 0 | € 1.095.000 | +€ 20.000 | |
| Amstelvlietstraat 573 Amstelkwartier-Noord | 119 | A | € 1.095.000 | +€ 0 | € 1.095.000 | +€ 20.000 | |
| Hogeweg 37 Linnaeusparkbuurt | 123 | C | € 1.075.000 |
+€ 24.600
2 stap(pen)
|
€ 1.099.600 | +€ 24.600 | |
| Van Oldenbarneveldtplein 13 Frederik Hendrikbuurt-Noord | 125 | C | € 1.025.000 |
+€ 25.000
2 stap(pen)
|
€ 1.050.000 | € -25.000 | |
| Tweede Kostverlorenkade 19 Bellamybuurt-Noord | 114 | A | € 1.050.000 | +€ 0 | € 1.050.000 | € -25.000 | |
| Da Costakade 14 Da Costabuurt-Noord | 117 | B | € 1.100.000 |
+€ 12.870
1 stap(pen)
|
€ 1.112.870 | +€ 37.870 | |
| Jacob van Lennepstraat 71 Da Costabuurt-Zuid | 133 | D | € 1.095.000 |
+€ 35.910
3 stap(pen)
|
€ 1.130.910 | +€ 55.910 | |
| Cornelis Troostplein 4 Cornelis Troostbuurt | 117 | B | € 995.000 |
+€ 12.870
1 stap(pen)
|
€ 1.007.870 | € -67.130 | |
| Veembroederhof 59 Oostelijke Handelskade | 156 | A+ | € 995.000 | +€ 0 | € 995.000 | € -80.000 | |
| Newtonstraat 73 Middenmeer-Noord | 119 | E | € 950.000 |
+€ 39.270
4 stap(pen)
|
€ 989.270 | € -85.730 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Van Oldenbarneveldtplein 13 Frederik Hendrikbuurt-Noord | 125 | 5 | C | € 1.025.000 | € 8.200 |
| Jacob van Lennepstraat 71 Da Costabuurt-Zuid | 133 | 6 | D | € 1.095.000 | € 8.233 |
| Sarphatistraat 568 Alexanderplein e.o. | 129 | 5 | A | € 1.300.000 | € 10.078 |
| Amsteldijk 162 Kromme Mijdrechtbuurt | 120 | 5 | C | € 1.049.000 | € 8.742 |
| Zuid-Hollandstraat 94 Buitenveldert-Zuid-Midden | 127 | 5 | C | € 850.000 | € 6.693 |
| Singel 399 Spuistraat-Zuid | 138 | 4 | C | € 1.249.000 | € 9.051 |
| Poeldijkstraat 279 Delflandpleinbuurt-Oost | 139 | 5 | A+ | € 1.350.000 | € 9.712 |
| Okeghemstraat 16 Valeriusbuurt-West | 131 | 6 | F | € 1.235.000 | € 9.427 |
| Valeriusstraat 143 Valeriusbuurt-Oost | 118 | 5 | D | € 1.150.000 | € 9.746 |
| Newtonstraat 73 Middenmeer-Noord | 119 | 5 | E | € 950.000 | € 7.983 |
| Hogeweg 37 Linnaeusparkbuurt | 123 | 4 | C | € 1.075.000 | € 8.740 |
| Gerrit van der Veenstraat 66 Beethovenbuurt | 137 | 5 | C | € 1.375.000 | € 10.036 |