house · resale
De Bekroning 12
3823EA Amersfoort · Architectenbuurt-Oost · wijk Zielhorst · Amersfoort
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 85 m² |
| Perceel | 100 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Fred de Bas Makelaardij (VN) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 26 houses in Amersfoort met 59–110 m².
Iets onder mediaan. Deze woning zit in het 38e percentiel (-6.8% t.o.v. mediaan van € 5.682/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Amersfoort
| Inwoners | 1.590 |
|---|---|
| Dichtheid | 8155 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.4 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 476.000 deze listing -5% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 22% |
| Afstand basisschool | 0.5 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 0.7 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.5 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03072004
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | De Achtbaan — 0.35 km · 16 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Kids & Co — 0.49 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Jumbo — 0.38 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Zielhorst — 0.54 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Zielhorst — 0.52 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Meander Medisch Centrum Amersfoort — 2.46 km |
| OV-station | Amersfoort Schothorst — 0.92 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | LEKKERRR033 — 0.32 km · 7 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.148 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 95.652 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 85 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.360 per jaar (~€ 113/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.261 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1105 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~340 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1993 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Vaillant (gas gestookt combiketel uit 2012, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 283 m³ |
| Tuin | Achtertuin |
| Indeling | 3 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | 2 weken |
Verbouwings-equivalente woningen in Amersfoort
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vivianestraat 2 De Plaatsen | 73 | C | € 425.000 |
+€ 14.600
2 stap(pen)
|
€ 439.600 | € -10.400 | |
| Sint Willibrordusstraat 20 Gerrit van Stellingwerfstraat e.o. | 72 | C | € 425.000 |
+€ 14.400
2 stap(pen)
|
€ 439.400 | € -10.600 | |
| Muldersstraat 7 Rustenburg-Zuid | 107 | B | € 450.000 |
+€ 11.770
1 stap(pen)
|
€ 461.770 | +€ 11.770 | |
| Geallieerdenstraat 17 Rustenburg-Noord | 87 | C | € 450.000 |
+€ 17.400
2 stap(pen)
|
€ 467.400 | +€ 17.400 | |
| Triangelstraat 108 Muziekbuurt-Noord | 98 | A | € 475.000 | +€ 0 | € 475.000 | +€ 25.000 | |
| Van Doesburgstraat 31 Architectenbuurt-West | 92 | A+++ | € 489.000 | +€ 0 | € 489.000 | +€ 39.000 | |
| Grebbestraat 6 Rivierenbuurt-Oost | 84 | D | € 489.000 |
+€ 22.680
3 stap(pen)
|
€ 511.680 | +€ 61.680 | |
| Sikkelkruid 14 Kruidenbuurt | 103 | A | € 525.000 | +€ 0 | € 525.000 | +€ 75.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Geallieerdenstraat 17 Rustenburg-Noord | 87 | 4 | C | € 450.000 | € 5.172 |
| Grebbestraat 6 Rivierenbuurt-Oost | 84 | 4 | D | € 489.000 | € 5.821 |
| Trompstraat 52 Kruiskamp-Noord | 86 | 4 | C | € 525.000 | € 6.105 |
| Van Doesburgstraat 31 Architectenbuurt-West | 92 | 4 | A+++ | € 489.000 | € 5.315 |
| Van Bemmelstraat 98 Verhoevenstraat e.o. | 89 | 4 | E | € 525.000 | € 5.899 |
| Vivianestraat 2 De Plaatsen | 73 | 3 | C | € 425.000 | € 5.822 |
| Sint Willibrordusstraat 20 Gerrit van Stellingwerfstraat e.o. | 72 | 3 | C | € 425.000 | € 5.903 |
| Triangelstraat 108 Muziekbuurt-Noord | 98 | 3 | A | € 475.000 | € 4.847 |
| Lorentzstraat 13 Leusderkwartier-Oost | 97 | 4 | G | € 575.000 | € 5.928 |
| Sikkelkruid 14 Kruidenbuurt | 103 | 4 | A | € 525.000 | € 5.097 |
| Muldersstraat 7 Rustenburg-Zuid | 107 | 4 | B | € 450.000 | € 4.206 |
| Achter de Arnhemse Poortwal 9 Grote Haag | 101 | 4 | A | € 650.000 | € 6.436 |