house · resale
Oranjestraat 20
1723MP Noord-Scharwoude · Noord-Scharwoude Oost · wijk Noord-Scharwoude · Dijk en Waard
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 102 m² |
| Perceel | 99 m² |
| Kamers | 5 (3 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Bakker Schoon Makelaardij B.V. (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 47 houses in Dijk en Waard met 71–132 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 80e percentiel (+20.3% t.o.v. mediaan van € 3.873/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Dijk en Waard
| Inwoners | 3.495 |
|---|---|
| Dichtheid | 4853 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.2 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 366.000 deze listing +30% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 36% |
| Afstand basisschool | 0.8 km |
| Afstand supermarkt | 0.5 km |
| Afstand huisarts | 0.7 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.8 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU19800201
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | OBS De Wijde Veert — 0.83 km · 2 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | BSO Ziezo — 0.8 km |
| Supermarkt | ALDI — 0.35 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Acdapha Apotheek Langedijk — 1.35 km |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Leilinde — 0.37 km |
| Ziekenhuis | Noordwest Ziekenhuisgroep — 4.22 km |
| Restaurant | La Tavernina — 0.23 km · 4 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.268 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 101.087 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 102 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.632 per jaar (~€ 136/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.404 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1326 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~408 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 2016 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Zadeldak bedekt met pannen |
| Isolatie | Volledig geïsoleerd |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas (gas gestookt combiketel uit 2017, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 367 m³ |
| Tuin | Achtertuin en voortuin |
| Indeling | 5 kamers (3 slaapkamers) |
| Op funda sinds | 2 weken |
Verbouwings-equivalente woningen in Dijk en Waard
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kuipersgroet 12 Mayersloot Noord | 108 | A+ | € 475.000 | +€ 0 | € 475.000 | € 0 | |
| Dijk 44 Broek op Langedijk kern | 98 | A | € 475.000 | +€ 0 | € 475.000 | € 0 | |
| Kroosakker 7 Noord-Scharwoude West | 117 | A | € 475.000 | +€ 0 | € 475.000 | € 0 | |
| Hemelboog Binnen 61 Stad van de Zon | 129 | A | € 479.500 | +€ 0 | € 479.500 | +€ 4.500 | |
| Waterscheerling 21 Oudkarspel Zuid | 107 | B | € 450.000 |
+€ 11.770
1 stap(pen)
|
€ 461.770 | € -13.230 | |
| Dorpsstraat 266 Zuid-Scharwoude West | 102 | C | € 439.000 |
+€ 20.400
2 stap(pen)
|
€ 459.400 | € -15.600 | |
| Werfstraat 15 Noord-Scharwoude West | 107 | C | € 469.500 |
+€ 21.400
2 stap(pen)
|
€ 490.900 | +€ 15.900 | |
| Reuzenpandasingel 194 Butterhuizen Noord | 127 | A | € 497.500 | +€ 0 | € 497.500 | +€ 22.500 | |
| Apollolaan 17 Planetenwijk | 114 | C | € 419.500 |
+€ 22.800
2 stap(pen)
|
€ 442.300 | € -32.700 | |
| Versproncklaan 12 Schildersbuurt Noord | 128 | B | € 425.000 |
+€ 14.080
1 stap(pen)
|
€ 439.080 | € -35.920 | |
| A. Mauvelaan 12 Schildersbuurt Zuid | 128 | B | € 425.000 |
+€ 14.080
1 stap(pen)
|
€ 439.080 | € -35.920 | |
| Zeeschildpad 48 Butterhuizen Noord | 110 | B | € 425.000 |
+€ 12.100
1 stap(pen)
|
€ 437.100 | € -37.900 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Werfstraat 15 Noord-Scharwoude West | 107 | 5 | C | € 469.500 | € 4.388 |
| Loodglans 40 Edelstenenwijk | 102 | 5 | A | € 425.000 | € 4.167 |
| Waterscheerling 21 Oudkarspel Zuid | 107 | 5 | B | € 450.000 | € 4.206 |
| Kuipersgroet 12 Mayersloot Noord | 108 | 5 | A+ | € 475.000 | € 4.398 |
| Caro van Eycktuin 14 Zuidwijk | 102 | 5 | A+ | € 385.000 | € 3.775 |
| Dorpsstraat 266 Zuid-Scharwoude West | 102 | 4 | C | € 439.000 | € 4.304 |
| Dijk 44 Broek op Langedijk kern | 98 | 4 | A | € 475.000 | € 4.847 |
| Bilderdijkstraat 75 Schrijverswijk | 105 | 5 | B | € 375.000 | € 3.571 |
| Kastanjelaan 13 Recreatiebuurt | 105 | 5 | B | € 375.000 | € 3.571 |
| Steigerdijk 125 Zuidwijk | 106 | 4 | A+ | € 430.000 | € 4.057 |
| Esdoornlaan 128 Bomenbuurt | 110 | 5 | C | € 385.000 | € 3.500 |
| Korund 17 Edelstenenwijk | 102 | 4 | B | € 395.000 | € 3.873 |