apartment · resale
Europaplein 886
3526WS Utrecht · Transwijk-Zuid · wijk Wijk 08 Zuidwest · Utrecht
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 49 m² |
| Kamers | 2 (1 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Beumer Utrecht (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 37 apartments in Utrecht met 34–63 m².
Iets onder mediaan. Deze woning zit in het 27e percentiel (-6.9% t.o.v. mediaan van € 7.128/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Utrecht
| Inwoners | 2.905 |
|---|---|
| Dichtheid | 3983 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.4 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 306.000 deze listing +6% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 87% |
| Afstand basisschool | 0.9 km |
| Afstand supermarkt | 1.2 km |
| Afstand huisarts | 1.5 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.8 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03440822
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Stip — 0.33 km · 27 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | De Jutter — 0.67 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.8 km · 12 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Nieuw Plettenburgh — 0.88 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Gezondheidscentrum Nieuw Plettenburgh — 0.87 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Diakonessenhuis — 2.53 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Utrecht Vaartsche Rijn — 1.52 km · 9 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Zinnia — 0.55 km · 8 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.552 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 68.478 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 49 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 784 per jaar (~€ 65/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 1.617 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~637 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~196 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 2009 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Portiekflat (appartement) |
| Dak | Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Volledig geïsoleerd |
| Verwarming | Stadsverwarming |
| Warm water | Stadsverwarming |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 163 m³ |
| Indeling | 2 kamers (1 slaapkamer) |
| Op funda sinds | 2 weken |
Verbouwings-equivalente woningen in Utrecht
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lamstraat 23 Bokkenbuurt | 42 | C | € 319.000 |
+€ 8.400
2 stap(pen)
|
€ 327.400 | +€ 2.400 | |
| Hijmans van den Berghlaan 186 Tuindorp-Oost | 46 | C | € 319.000 |
+€ 9.200
2 stap(pen)
|
€ 328.200 | +€ 3.200 | |
| Marnixlaan 37 Egelantierstraat, Mariëndaalstraat e.o. | 42 | B | € 325.000 |
+€ 4.620
1 stap(pen)
|
€ 329.620 | +€ 4.620 | |
| Marnixlaan 71 Egelantierstraat, Mariëndaalstraat e.o. | 44 | F | € 297.000 |
+€ 16.280
5 stap(pen)
|
€ 313.280 | € -11.720 | |
| Vasco da Gamalaan 103 Kanaleneiland-Zuid | 63 | C | € 300.000 |
+€ 12.600
2 stap(pen)
|
€ 312.600 | € -12.400 | |
| Narcisstraat 11 2e Daalsebuurt en omgeving | 35 | D | € 300.000 |
+€ 9.450
3 stap(pen)
|
€ 309.450 | € -15.550 | |
| Hoogravenseweg 140 Oud Hoograven-Noord | 39 | C | € 335.000 |
+€ 7.800
2 stap(pen)
|
€ 342.800 | +€ 17.800 | |
| Kneppelhoutstraat 23 Nieuw Engeland, Th. a. Kempisplantsoen en omgeving | 47 | C | € 335.000 |
+€ 9.400
2 stap(pen)
|
€ 344.400 | +€ 19.400 | |
| Zevenwouden 54 Lunetten-Noord | 50 | B | € 295.000 |
+€ 5.500
1 stap(pen)
|
€ 300.500 | € -24.500 | |
| Amsterdamsestraatweg 831 Zuilen-Noord | 51 | A | € 350.000 | +€ 0 | € 350.000 | +€ 25.000 | |
| Waalstraat 121 Rivierenwijk | 43 | A | € 350.000 | +€ 0 | € 350.000 | +€ 25.000 | |
| Johannes van Andelstraat 9 Julianapark en omgeving | 52 | F | € 335.000 |
+€ 19.240
5 stap(pen)
|
€ 354.240 | +€ 29.240 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Zevenwouden 54 Lunetten-Noord | 50 | 2 | B | € 295.000 | € 5.900 |
| Lange Jansstraat 24 Domplein, Neude, Janskerkhof | 51 | 2 | D | € 349.500 | € 6.853 |
| Amsterdamsestraatweg 831 Zuilen-Noord | 51 | 2 | A | € 350.000 | € 6.863 |
| Hijmans van den Berghlaan 186 Tuindorp-Oost | 46 | 2 | C | € 319.000 | € 6.935 |
| Linnaeusstraat 58 Elinkwijk en omgeving | 52 | 2 | D | € 350.000 | € 6.731 |
| Burgemeester van Tuyllkade 125 Schaakbuurt en omgeving | 49 | 2 | B | € 375.000 | € 7.653 |
| Croeselaan 170 Dichterswijk | 45 | 2 | C | € 349.500 | € 7.767 |
| Kneppelhoutstraat 23 Nieuw Engeland, Th. a. Kempisplantsoen en omgeving | 47 | 3 | C | € 335.000 | € 7.128 |
| Marnixlaan 71 Egelantierstraat, Mariëndaalstraat e.o. | 44 | 2 | F | € 297.000 | € 6.750 |
| Johannes van Andelstraat 9 Julianapark en omgeving | 52 | 3 | F | € 335.000 | € 6.442 |
| Marnixlaan 85 Egelantierstraat, Mariëndaalstraat e.o. | 52 | 3 | D | € 350.000 | € 6.731 |
| Adriaanstraat 41 Buiten Wittevrouwen | 44 | 2 | C | € 375.000 | € 8.523 |