apartment · resale
Minervalaan 23
1077NK Amsterdam · Minervabuurt-Noord · wijk Apollobuurt · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 168 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | C |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Heeren Makelaars (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 65 apartments in Amsterdam met 117–218 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 69e percentiel (+12.4% t.o.v. mediaan van € 8.740/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 1.410 |
|---|---|
| Dichtheid | 9783 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.3 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 1.401.000 deze listing +18% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 36% |
| Afstand basisschool | 0.6 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 0.7 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.3 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363KJ02
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | St. Ignatiusgymnasium — 0.1 km · 47 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | (naamloos) — 0.22 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.35 km · 25 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Stadion Apotheek — 0.61 km · 8 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | DokterZuid — 0.42 km · 14 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Amsterdam UMC - locatie VUMC — 1.84 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Zuid — 1.12 km · 17 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Kersentuin — 0.26 km · 59 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 7.877 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 358.696 per jaar |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel C en 168 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 4.200 per jaar (~€ 350/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 8.227 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~3696 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~1512 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 1.512 per jaar en 1512 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1927 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Bovenwoning (dubbel bovenhuis) |
| Dak | Samengesteld dak bedekt met pannen |
| Isolatie | Dakisolatie, dubbel glas en muurisolatie |
| Verwarming | Blokverwarming |
| Warm water | Centrale voorziening |
| Energielabel (officieel) | C |
| Inhoud | 572 m³ |
| Tuin | Zonneterras |
| Indeling | 5 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | 2 weken |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label C te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Egelantiersgracht 199 Bloemgrachtbuurt | 133 | C | € 1.635.000 | +€ 0 | € 1.635.000 | € -15.000 | |
| Floris Versterstraat 11 Surinamepleinbuurt | 164 | C | € 1.700.000 | +€ 0 | € 1.700.000 | +€ 50.000 | |
| Milletstraat 42 Minervabuurt-Zuid | 169 | C | € 1.595.000 | +€ 0 | € 1.595.000 | € -55.000 | |
| Emmastraat 29 Cornelis Schuytbuurt | 163 | E | € 1.550.000 |
+€ 21.190
2 stap(pen)
|
€ 1.571.190 | € -78.810 | |
| Jacob Marisstraat 24 Legmeerpleinbuurt | 126 | D | € 1.500.000 |
+€ 8.820
1 stap(pen)
|
€ 1.508.820 | € -141.180 | |
| Koninginneweg 117 Valeriusbuurt-Oost | 163 | B | € 1.800.000 | +€ 0 | € 1.800.000 | +€ 150.000 | |
| Herenmarkt 16 Haarlemmerbuurt-Oost | 159 | C | € 1.800.000 | +€ 0 | € 1.800.000 | +€ 150.000 | |
| Geuzenkade 103 Geuzenhofbuurt | 163 | A | € 1.500.000 | +€ 0 | € 1.500.000 | € -150.000 | |
| Linnaeusparkweg 7 Linnaeusparkbuurt | 172 | D | € 1.450.000 |
+€ 12.040
1 stap(pen)
|
€ 1.462.040 | € -187.960 | |
| Van Tuyll van Serooskerkenweg 72 Van Tuyllbuurt | 156 | D | € 1.450.000 |
+€ 10.920
1 stap(pen)
|
€ 1.460.920 | € -189.080 | |
| Amstelveenseweg 970 Buitenveldert-Zuidwest | 163 | A | € 1.450.000 | +€ 0 | € 1.450.000 | € -200.000 | |
| Archimedesplantsoen 35 Middenmeer-Zuid | 131 | A | € 1.450.000 | +€ 0 | € 1.450.000 | € -200.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Koninginneweg 117 Valeriusbuurt-Oost | 163 | 5 | B | € 1.800.000 | € 11.043 |
| Herenmarkt 16 Haarlemmerbuurt-Oost | 159 | 5 | C | € 1.800.000 | € 11.321 |
| Milletstraat 42 Minervabuurt-Zuid | 169 | 4 | C | € 1.595.000 | € 9.438 |
| Floris Versterstraat 11 Surinamepleinbuurt | 164 | 4 | C | € 1.700.000 | € 10.366 |
| Emmastraat 29 Cornelis Schuytbuurt | 163 | 4 | E | € 1.550.000 | € 9.509 |
| Geuzenkade 103 Geuzenhofbuurt | 163 | 4 | A | € 1.500.000 | € 9.202 |
| Linnaeusparkweg 7 Linnaeusparkbuurt | 172 | 4 | D | € 1.450.000 | € 8.430 |
| Amstelveenseweg 970 Buitenveldert-Zuidwest | 163 | 4 | A | € 1.450.000 | € 8.896 |
| Prinsengracht 495 Felix Meritisbuurt | 172 | 5 | G | € 1.250.000 | € 7.267 |
| Van Tuyll van Serooskerkenweg 72 Van Tuyllbuurt | 156 | 4 | D | € 1.450.000 | € 9.295 |
| Van Speijkstraat 129 Kortenaerkwartier | 166 | 5 | B | € 1.150.000 | € 6.928 |
| Admiraal De Ruijterweg 243 Erasmusparkbuurt-Oost | 165 | 5 | B | € 1.150.000 | € 6.970 |