Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 147 m² |
| Perceel | 226 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Hoekstra en Van Eck Purmerend (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 47 houses in Purmerend met 102–191 m².
Onder de markt. Deze woning zit in het 23e percentiel (-8.3% t.o.v. mediaan van € 4.079/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Purmerend
| Inwoners | 3.910 |
|---|---|
| Dichtheid | 4421 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.2 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 379.000 deze listing +45% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 34% |
| Afstand basisschool | 0.8 km |
| Afstand supermarkt | 0.8 km |
| Afstand huisarts | 1.3 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.8 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU04390401
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | De Ranonkel — 0.18 km · 18 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | BSO De Skaters — 0.32 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | PLUS — 0.12 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek de Gors — 0.69 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk De Gors — 0.68 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Dijklander Ziekenhuis — 0.96 km |
| OV-station | Purmerend — 1.17 km · 4 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.626 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 118.478 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 147 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.940 per jaar (~€ 245/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.871 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~2499 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~882 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 588 per jaar en 588 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1978 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, geschakelde 2-onder-1-kapwoning |
| Dak | Samengesteld dak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen |
| Isolatie | Dubbel glas |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas HRE (gas gestookt uit 2021, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 522 m³ |
| Tuin | Achtertuin en voortuin |
| Indeling | 5 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | 2 weken |
Verbouwings-equivalente woningen in Purmerend
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zambezilaan 236 Afrika | 144 | A++ | € 550.000 | +€ 0 | € 550.000 | € 0 | |
| Westerhem 127 Middenbeemster | 152 | B | € 550.000 | +€ 0 | € 550.000 | € 0 | |
| Hudsonstraat 40 Amerika | 122 | A+ | € 550.000 | +€ 0 | € 550.000 | € 0 | |
| Bromostraat 14 Azië | 115 | A | € 550.000 | +€ 0 | € 550.000 | € 0 | |
| Barcelonahaven 29 Europa | 127 | A | € 545.000 | +€ 0 | € 545.000 | € -5.000 | |
| Kaftanstraat 41 Azië | 115 | C | € 550.000 |
+€ 5.175
1 stap(pen)
|
€ 555.175 | +€ 5.175 | |
| Clara Visserstraat 101 Purmer-Zuid/Zuid | 121 | C | € 545.000 |
+€ 10.890
1 stap(pen)
|
€ 555.890 | +€ 5.890 | |
| Zambezilaan 180 Afrika | 146 | A | € 539.500 | +€ 0 | € 539.500 | € -10.500 | |
| Boterbloem 60 Gors-Zuid | 129 | C | € 550.000 |
+€ 11.610
1 stap(pen)
|
€ 561.610 | +€ 11.610 | |
| Vrijheidsplantsoen 27 Purmer-Zuid/Zuid | 136 | A | € 587.500 | +€ 0 | € 587.500 | +€ 37.500 | |
| Ninaberstraat 12 Zuidoostbeemster | 136 | D | € 575.000 |
+€ 21.760
2 stap(pen)
|
€ 596.760 | +€ 46.760 | |
| Boterbloem 42 Gors-Zuid | 128 | A | € 500.000 | +€ 0 | € 500.000 | € -50.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Zambezilaan 180 Afrika | 146 | 5 | A | € 539.500 | € 3.695 |
| Zambezilaan 236 Afrika | 144 | 5 | A++ | € 550.000 | € 3.819 |
| Reigerpark 36 Overwhere-Noord | 151 | 5 | F | € 600.000 | € 3.974 |
| Cornwallhof 42 Molenkoog | 151 | 5 | A++ | € 625.000 | € 4.139 |
| Ninaberstraat 12 Zuidoostbeemster | 136 | 5 | D | € 575.000 | € 4.228 |
| Vrijheidsplantsoen 27 Purmer-Zuid/Zuid | 136 | 5 | A | € 587.500 | € 4.320 |
| Westerhem 127 Middenbeemster | 152 | 6 | B | € 550.000 | € 3.618 |
| Boterbloem 60 Gors-Zuid | 129 | 5 | C | € 550.000 | € 4.264 |
| Bossa Novastraat 81 Amerika | 160 | 5 | A | € 650.000 | € 4.062 |
| De Wherelanden 133 Gors-Noord | 160 | 5 | A++ | € 650.000 | € 4.062 |
| Van IJsendijkstraat 134 Overwhere-Zuid | 158 | 5 | C | € 675.000 | € 4.272 |
| Boterbloem 42 Gors-Zuid | 128 | 5 | A | € 500.000 | € 3.906 |